מבוכה בבית המלוכה: הנסיך הבריטי צ'ארלס, ובנו הדוכס מקיימברידג' - הנסיך וויליאם, פרסמו פנייה משותפת הקוראת לתמוך בארגונים סביבתיים בשמירה על חיות הבר. אלא שההצהרה התפרסמה בדיוק בזמן שבילה הנסיך וויליאם עם אחיו, הנסיך הארי, בסוף שבוע שבו צד חזירי בר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסחר הלא חוקי בחיות הבר הגיע לרמות מדאיגות מסביב העולם. מסיבה זו, כפי שדווח ברשת "סקיי ניוז", פרסמו השניים את הצהרתם המשותפת. "תרשו לנו לחשוף בפניכם את סדר הגודל של הבעיה הזו בעזרת כמה מספרים מזעזעים: יותר מ-30 אלף פילים נהרגו בשנה האחרונה, זה אומר כמעט 100 פילים מתים בכל יום במהלך 10 השנים האחרונות. 62% מהפילים באפריקה אבדו לנו", אמרו הנסיך ובנו.

"אם המגמה הזו תימשך, פילי היערות יכחדו בעוד 10 שנים", הוסיפו השניים. "כל אחד מאתנו יכול לעזור בהרמת קולנו כדי לתמוך בהם". אלא שהפנייה הזו התקבלה בטונים צורמים בשל "חופשת הצייד" אותה בילו האחים וויליאם והארי בשטח פרטי בספרד.

וויליאם יצטרך להתמודד עם שאלות קשות

"הוא לא עשה שום דבר פסול, לא היה כאן שום דבר לא חוקי", הסבירה רויה ניקה, המומחית של רשת סקיי לענייני בית המלוכה. "זה הזמן הפרטי שלו והוא רשאי לעשות מה שהוא רוצה. אבל יחד עם זאת, יש בזה משהו מוזר. זה בולט במיוחד אחרי שראינו את התגובה בעיתונות. הנסיך היה ודאי רוצה שמסע הצייד יתבצע בסוף שבוע אחר, לאו דווקא בזמן שפורסמה הפנייה המלכותית". 

בהצהרת דובר בית המלוכה נטען כי הדוכס מקיימברידג' פועל במשך שנים למען בעלי החיים בסכנת היכחדות. "הוא עובד ללא הפסקה כדי לבלום את הסחר הלא חוקי בקרן הקרנפים וחיטי הפילים", נאמר. "תיעוד הפעולות שלו בתחום, מדבר בעד עצמו".

את פנייתם לציבור, סיימו צ'ארלס וויליאם כשהם חוזרים בשפות שונות על המשפט: "בואו נתאחד למען חיות הבר". ביום חמישי הקרוב, צפויים השניים להשתתף בוועידה בלונדון בה תיחשף מידת ההרס שנגרם כתוצאה מהציד הבלתי חוקי. אלא שאז, דווקא על רקע הטפת המוסר הכפולה, יצטרכו השניים לתת הסברים על פועלם.