חוקרי תעופה בארה"ב גילו סדקים בלפחות 3 מטוסים של חברת סאות'ווסט איירליינס, הדומים מאד לסדק שגרם לחור של ממש במטוס אחר של החברה - באירוע שהסתיים בסוף השבוע נחיתת אונס דרמטית באריזונה.

חברת סאות'ווסט מסרה בהצהרה לתקשורת כי 2 ממטוסי הבואינג 737-700 שבהם נמצאו סדקים הועברו לתיקון לפני שיוחזרו לפעילות סדירה. בהמשך נמצאו סדקים גם במטוס שלישי. 19 מטוסים נוספים מדגם בואינג 737-700 נבדקו ונמצאו תקינים, והחברה ממשיכה לבצע בדיקות על יתר המטוסים שבצי שלה.  לפחות 600 טיסות של החברה בוטלו מאז נחיתת האונס בסוף השבוע.

חור במטוס גרם לירידת לחץ ולנחיתת אונס

נוסעי טיסת סאות'ווסט בסוף השבוע זכו למחזה מבהיל במיוחד: לראות את השמים מהמטוס. טיסה 812 מפיניקס לסקרמנטו נאלצה לבצע נחיתת חירום בעקבות חור שנפער בתקרת המטוס, שהוביל לירידה בלחץ האוויר במטוס הבואינג 737.

דובר מטעם רשות התעופה האמריקנית אמר אז, כי "הטייס ביצע ירידה מיידית אך בשליטה בגובה, מ-36 אלף רגל ל-11 אלף רגל מיד כשאירע המקרה". ברברה ריס, נוסעת שצילמה את החור, באורך 2 מטרים, בטלפון הסלולרי שלה אמרה: "הכל קרה מהר, הפאנל לא ניתק לחלוטין, אלא כאילו נקרע, ואפשר היה לראות לגמרי את חוץ המטוס ואת השמים".

חברת התעופה סאות'ווסט מסרה כי אף אחד מ-118 נוסעי המטוס לא נפגע, אך ברברה סיפרה כי "כמה מהנוסעים התעלפו בשל מחסור בחמצן". לדבריה, מסיכת החמצן של אחד הדיילים לא עבדה וכתוצאה מכך הוא נפל וסבל מדימום באף.

הרשויות אמרו כי המטוס נחת בשלום בשדה התעופה בבסיס הצבאי "יומה", כ-40 דקות לאחר ההמראה. רשויות הביטחון בהם ה-FBI מסרו כי אין חשד למעשה טרור, אלא כי מדובר בכשל טכני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק