זו השנה השנייה ברציפות שנשיא ארה"ב ברק אובמה, מתעלם מהעוינות של מנהיגי אירן כלפי ארה"ב והמערב, ושולח דרך האינטרנט ברכה לאומה האירנית לכבוד חג "נאורוז", ראש השנה הפרסי. בנאומו השנה ניסה אובמה לקרב אליו את אזרחי אירן, ולנסות להסביר להם שהמערב אינו מנסה לפגוע בהם, אלא רק לנסות ולמצוא דרך לחיות בשלום.

"ארה"ב מאמינה בזכותו של כל אדם לחיות בכבוד", אומר הנשיא אובמה, "גם לאזרחים האירנים מגיעה הזכות לחיות בכבוד ולקחת חלק פעיל בנעשה בכלכלה העולמית". אובמה המשיך להתייחס בנאומו להגבלות אותן מטילה הממשלה האירנית על אזרחיה. "אנחנו רוצים להבטיח שלכל אזרח אירני תהיה גישה בלתי מוגבלת למחשבים ולאינטרנט, כדי שיוכלו לתקשר עם העולם מבעד לצנזורה הקשה המוגבלת עליו".

אנחנו נושיט יד - אתם תשחררו את האגרוף

אובמה המשיך לפנות לצעירים באירן, בתקווה שהרצון שלהם להתקרב למערב אולי יפעיל לחץ על הממשל לעשות צעדים בנושא. "אנחנו רוצים שהאזרחים האירנים יוכלו להינות מעתיד טוב יותר, אנחנו רוצים לתת להם סיכוי גדול יותר להצליח ואפילו נאפשר להם להגיע אלינו, לארה"ב, ללמוד בקולג'ים ובאוניברסיטאות שלנו".

כמובן שאובמה לא פסח על ההזדמנות לעסוק גם בנושא הגרעין. "אנחנו רוצים לדבר איתכם ישירות, גם על נושא הגרעין וגם על העוינות שאתם מגלים כלפי ישראל. אנחנו נושיט את ידינו לשלום, רק אם תהיו מוכנים לשחרר את אגרופכם".

ערוץ החדשות: עדכונים חיים החל מהשעה 9:00