להקת
חברי הלהקה. הזמר שהתאבד במרכז התמונה | צילום: NME

טרגדיה בפסטיבל פופ בבלגיה: סולן להקה בריטית טיפס אתמול על עמוד תקשורת גבוה באמצע ההופעה וקפץ אל מותו. באוקטובר הקרוב הייתה אמורה הלהקה להוציא לאור את אלבום הבכורה שלה.

צ'ארלס הדון בן ה-22 הוביל את להקת הפופ החדשה מלונדון בשם "Ou Est Le Swimming Pool" ("איפה הבריכה" בצרפתית ואנגלית). באמצע ההופעה של שלושת חברי הלהקה בפסטיבל "Pukkelpop" בעיר הסלט שבמזרח בלגיה, טיפס הסולן על עמוד תקשורת מאחורי הבמה המרכזית וקפץ אל מותו היישר אל מגרש החניה.

פרקליט המחוז במדינה, מארק רובינס, סיפר למשטרה כי הם מתייחסים למותו של הזמר כהתאבדות. מארגני הפסטיבל מסרו כי הודעה על מותו של הזמר נמסרה למשפחתו.

רגע לפני הפריצה הגדולה

הטרגדיה התרחשה בעת סיבוב הופעות של השלישייה הלונדונית באירופה. ללהקה בתחילת דרכה היו תוכניות נוספות בדרך לפריצה. הם היו מתוכננים להופיע בפסטיבל האוסטרלי "Parklife" ואף לפתוח באוקטובר סיבוב הופעות מרכזי בבריטניה - החודש בו אמור לצאת אל החנויות אלבום הבכורה של הלהקה, לאחר שכבר הוציאו את הסינגל השלישי שלהם ביולי.

ביום חמישי כתבה הלהקה בדף הפייסבוק שלה שהיא נפרדת מבריטניה. חבריה כתבו לכמעט 9,000 מעריצים שבסוף השבוע הקרוב הם "שייכים" לבלגיה ולאוסטריה. למחרת, פרסמו חברי הלהקה הצהרה רשמית על מות חברם. "בצער רב אנו מאשרים כי חברינו צ'ארלי הדון נהרג אתמול, ב-20 באוגוסט, בעת שהופיע עם להקתו בפסטיבל "Pukkelpop" בבלגיה. הוא היה בן 22". מאות תגובות של מעריצים המומים כבר נוספו לעמוד הלהקה בפייסבוק.