כשבוע לאחר שפקדה הסופה "סנדי" את אזור החוף המזרחי בארצות הברית, פוקדת סופת שלגים נוספת את ניו יורק שמאיימת לשתק שוב את העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הסופה, אזורים רבים בניו יורק ובניו ג'רזי שטרם הספיקו להתאושש מנזקיה של הסופה "סנדי", הוצפו מחדש, והתושבים נערכים בשנית לשהייה ממושכת בקור המקפיא. בעקבות הסופה נותקו 22 אלף בני אדם מרשת החשמל, זאת בנוסף ל-640 אלף שנותרו מנותקים כתוצאה מהסופה "סנדי".

בתים נותקו מחשמל (צילום: רויטרס)
בתים נותקו מחשמל | צילום: רויטרס

במקביל בניו יורק נמשכת ההיערכות לקראת שיא הסופה שצפוי להגיע בשעות הצהריים. נכון לשעות הבוקר חברות התעופה ביטלו 1,700 טיסות שתוכננו להמריא ולנחות באזור, ותחנות הרכבת נסגרו בשנית. על פי החזאים, במהלך הסופה צפוי להיערם שלג רב בעיר שעשוי לשבש, שוב, את החיים בעיר. אתמול הודיע ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, הודיע כי הפארקים והחופים בעיר ייסגרו ליממה אחת לפחות.

קור מקפיא, היום (צילום: רויטרס)
קור מקפיא, היום | צילום: רויטרס

"לא הורינו על פינוי בסדר גודל כמו בסופה 'סנדי', אבל אם נחוש הצפות משמעותיות נשקול להכניס אנשים למקלטים", הדגיש בלומברג. בסופה "סנדי" נהרגו 120 בני אדם בחוץ המזרחי, והיא נחשבת לאחת הסופות הגדולות והיקרות ביותר בתולדות ארצות הברית. כתוצאה מנזקיה, מאות אלפי אמריקנים נותרו ללא קורת גג ויותר מ-600 אלף בתים ועסקים נותקו מחשמל.

קפוא בטיימס סקוור (צילום: רויטרס)
קפוא בטיימס סקוור | צילום: רויטרס

ובארץ? הכינו את המטריות: החורף חוזר

צפויות לרדת בטווח שבין 5-10 מעלות ברוב אזורי הארץ, וינשבו רוחות עזות במהירות של כ-70 קמ"ש.
ניצניה של המערכת יחלו הלילה - עם משבים חזקים. השיא יגיע בשעות הבוקר והצהריים של יום שישי - שלאחריהן ייחלש הגשם ויתחדש בשבת.

בימים אלו צפויות רוחות עזות בעיקר באזור החוף, הים התיכון יהיה גלי וסוער (עד 2 מטרים) וימתין לגולשים האמיצים. גם ביום ראשון יוסיף לשרור מזג אוויר חורפי, אבל כבר למחרת תורגש התחממות שתשיב אותנו לשגרה הישראלית.