תשעה חיילי נאט"ו נהרגו אמש בהתרסקות מסוק בדרום אפגניסטן סמוך לאזורים בהם מתנהל בשבועות האחרונים מצוד אחרי אנשי הטליבן. בכך עולה מספרם של ההרוגים מקרב כוחות הקואליציה בחודש הזה ל-37 במספר. בנאט"ו שוללים את האפשרות לפיה המסוק הופל מאש הטליבן והסבירו שככל הנראה מדובר בטעות טכנית.

על פי נתונים שהגיעו ממפקדת הכוחות, 517 חיילים של נאט"ו נהרגו בשנה האחרונה במדינה, ביניהם 341 אמריקנים, גם מבלי לספור את הרוגי תאונת המסוק אמש. השנה החולפת - שנת 2010, הייתה השנה הקטלנית ביותר עבור כוחות הקואליציה שלוחמים במדינה במשך העשור האחרון מאז החל המבצע לשחרור אפגניסטן משלטון הטליבן.

תמונות נדירות משדה הקרב

ארה"ב בונה מכ"ם הגנה במפרץ הפרסי. ארכיון (צילום: רויטרס)
כוחות הקואליציה בשדה הקרב | צילום: רויטרס

ארבעים מדינות משתתפות יחד בלחימה נגד הטליבן נכון לעכשיו, כשהנשיא ברק אובמה שלח לאזור הלחימה עוד 30 אלף חיילים. כעת נמצאים במדינה בסך הכל, למעלה ממיליון חיילים זרים לוחמים. הגנרל האמריקני דייוויד פטראוס, מפקד פיקוד המרכז של הצבא האמריקאי אמר שהכוחות הזרים יחלו לסגת מהמדינה בחודש אוגוסט 2011.

כתב "הגלובל פוסט" שהחליט להתלוות לכוחות שלוחמים בצפון מערב אפגניסטן, מצא את עצמו לפתע בשיירה שנכנסה היישר למארב מתוכנן של לוחמי טליבן. בעזרת המצלמה, אותה הוא נושא על כתפיו הוא מצליח להעביר את המציאות הקשה עימה מתמודדים החיילים במדינה. המתח, הפגיעות, הפציעות וכמובן הלחץ הבלתי פוסק. תיעוד נדיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק