צוות טלוויזיה מברזיל שיצא לצלם בפרברי ריו דה ג'נרו, הבחין בסוסה וסייח עומדים בשולי הכביש ומלחכים עשב. הצוות זיהה את הסכנה, הזעיק את מכבי האש, הציב מצלמה והתרכז בסוסים שהתעלמו מהמכוניות שחלפו במרחק של סנטימטרים מגופם.

המצלמות תיעדו מכונית שמצליחה רק בקושי להתחמק מפגיעה בסוסה. ברגע האחרון הצליח הנהג לבלום ולא לפגוע בה. לאחר דקות ארוכות הגיע למקום כבאי, החנה את הרכב בצד הכביש וניסה להזהיר את הנהגים מהסוסים בצד הדרך, אבל הוא הגיע מאוחר מדי.

נהג שנסע במהירות גבוהה לא הספיק לבלום, נזהר לא לדרוס את הכבאי ובאותה השנייה הסייח הפנה את מבטו לכיוון מרכז הכביש. הרכב פגע בו בעוצמה, הסייח עף באוויר, הרכב איבד שליטה, דילג מעל גדר הפרדה ונכנס בקיר. תמונות רגע הפגיעה הן קשות מאוד.

הנהג המבוהל יצא מהרכב עם פגיעות קלות בלבד, הסייח האומלל מת זמן קצר אחרי הפגיעה. אחד מהתושבים באיזור סיפר כי זו אינה הפעם הראשונה שתאונות מסוג זה מתרחשות במקום. "זה קורה כל הזמן בכבישים המהירים בברזיל", סיפר. "הזהרתי את צוות הצילום ואמרתי להם ללכת צעד אחד אחורה מפני שזה יקרה. לפני שבועיים נהג מונית נהרג לאור יום לאחר שפגע בסוס והמכונית שלו עלתה באש".

ארגנטינה: נהג המירוצים פגע בסוס

תאונה קשה במיוחד על מסלול המרוצים אירעה בשבוע שעבר בדרום ארגנטינה: מכונית מירוץ פגעה בחוזקה בסוס פרא במהלך נסיעה מהירה במיוחד. התמונות המזעזעות תועדו על ידי מצלמות בתוך המכונית ומחוץ לה.

כתוצאה מהפגיעה, התרומם הסוס האומלל לגובה של לפחות 3 מטרים באוויר, ולאחריה נהג מכונית המירוץ המשיך בנסיעה בלי להתעכב כאילו לא אירע דבר. שמו של הנהג הוא פדריקו ווילגרה, וכלי הרכב הפוגע היה מיצובישי אבו.

מארגני המירוץ מיהרו לנסות ולהציל את חייו של הסוס, אבל ההתנגשות הקשה גרמה לריסוק עצמות רבות מעצמותיו של הסוס ולרופא שליווה את המירוץ לא נותרה ברירה - הוא הרדים למוות את הסוס האומלל כדי שלא יסבול מכאבים.

בדרך לכינרת: סוסה קפצה על מכונית

תיירים שהתפעמו מהפסטורליה הגלילית, ואף תיעדו אותה במצלמה, הצליחו לתעד בתחילת החודש אירוע ממש לא שגרתי: סוסה שדהרה על הכביש, זינקה היישר על מכונית שנקרתה בדרכה.

ציפי מולד תושבת כורזים נסעה על כביש סובב כינרת בדרכה לביתה. כשנסעה סמוך להר האושר נסעה בנתיב מולה מכונית ובה תיירים שצילמו במצלמתם סוסה ושני סייחים דוהרים על הכביש. התיירים הנפעמים עקבו אחר הסוסים כשהם מתארים בקולם את המראה הפסטורלי.

אבל אז השתנתה התמונה: הסוסים התקרבו אל מכוניתה של מולד, שעצרה מיד במקום. אלא שבמקום לזוז הצידה, עלתה הסוסה על המכונית תוך שהיא מנפצת את השמשות וגורמת לנזק בלתי הפיך למכונית. התיירים ההמומים עצרו מיד את מכוניתם ומיהרו לסייע לנהגת המופתעת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק