הנסיך הארי נפל מסוס במשחק פולו: בן המלוכה הג'ינג'י הושלך אתמול מסוסו באמצע משחק פולו, שנערך במטרה לגייס תרומות למען ילדים יתומים. למרבה המזל, הנסיך הצעיר לא נפגע - אלא אם כן לוקחים בחשבון את הפגיעה האדירה בכבודו של האציל הבריטי.

הנפילה המביכה קרתה בעת שביצע הנסיך פנייה חדה ימינה עם סוסו. מה שגרם לרגליו של הסוס עליו רכב להיכשל - והסוס נפל ארצה. הנסיך נזרק בעוצמה מגבו של הסוס והתגלגל כמה סיבובים על הקרקע, תוך כדי שהוא פולט קללה לאוויר. אך, אל דאגה, הנסיך ההמום התעשת על עצמו מהר מאוד ונעמד על רגליו כשהוא בריא ושלם.

הארי שלקח את אירוע הנפילה קשה ראה בו כפגיעה בכבודו האישי. הרי, נסיך לא אמור להיחשף בפומבי, בהתנהגות לא מלכותית ומביכה שכזו. נדמה כי הנסיך אף לקח קשה יותר את הפגיעה בכבודו מאשר את המכה עצמה כשהשליח בזעם את אלת הפולו שלו, חבט בכוח בקסדה שעל ראשו, סינן קללות ונשכב על הקרקע.

לאן נעלמה האג'נדה האצילית?

הנסיך הארי (צילום: חדשות 2)
לא נפגע בגופו - אבל בנפשו | צילום: חדשות 2

הארי בן ה-25 שמפעיל באפריקה מעון לילדים יתומים, דווקא הגיע למשחק במצב רוח מלכותי ואבירי לחלוטין. בנאום שנשא טרם המשחק הביע הארי אמפתיה על הקושי בו חיים מיעוטי היכולת בעולם. "האירוניה האכזרית ביותר של החיים היא שכשאסונות מכים, בין אם זה רעידת אדמה בהאיטי או בצורת ואיידס בלסוטו, תמיד אלו הילדים, החלשים, הפגיעים ביותר - שסובלים", אמר הנסיך.

מה שאנחנו חשבנו שאירוני אף יותר הוא המקום בו בחר הנסיך האצילי לערוך את אירוע ההתרמה. במשחק פולו יוקרתי, באחד מהמועדונים המפוארים ביותר באיים הקריביים בברבדוס - שאגב לא רחוקה גיאוגרפית בהרבה מהאיטי.