120 דקות ללא הכרעה (צילום: רויטרס)
120 דקות ללא הכרעה | צילום: רויטרס

גמר אירופי-דרום אמריקני: נבחרת ארגנטינה תתמודד ביום ראשון מול גרמניה בגמר המונדיאל בשחזור של גמר מונדיאל 1990, לאחר שגברה הלילה (ה') על הולנד 2:4 בפנדלים לאחר 0:0 בתום 120 דקות. שני שחקנים הולנדים החטיאו פנדלים ברגע המכריע, וארגנטינה כבשה את כל ארבע הבעיטות וגרמה לחגיגות ברחבי המדינה, שמציינת היום את יום העצמאות ה-198.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אריאן רובן, כוכב הולנד, הגיע למספר מצבים קורצים במשחק אך לא מצא את הרשת. כוכב ארגנטינה לאו מסי לא הגיע למצבים רבים, אך בדקה ה-14 כמעט וכבש בבעיטה חופשית חזקה. גם בהארכה לא נרשמו מצבים רבים, למרות חילופים התקפיים בנבחרת ארגנטינה, עם כניסת אגוארו ומקסי רודריגז למגרש.

בניגוד לרבע הגמר מול קוסטה ריקה, מאמן נבחרת הולנד לואי ואן חאל לא החליף את השוער קליסן בשוער המחליף ומומחה הפנדלים טים קרול לקראת בעיטת ההכרעה, מאחר שלא נשאר לו חילוף לבצע. השוער הארגנטינאי רומרו הפך לכוכב המשחק לאחר שהדף שתי בעיטות פנדל - של הבלם ההולנדי ולאר ושל הקשר סניידר.

ארגנטינה לא תגיע, הפלסטינים בירכו (צילום: AP)
יש לו סיבה לחגוג. מסי והחברים | צילום: AP

לעומתם, כל הבועטים הארגנטינאים, בהם מסי והמחליפים אגוארו ורודריגז, כבשו וקבעו שארגנטינה תשחק בגמר באצטדיון המראקנה ביום ראשון, ותנסה להשיב לגרמניה על הניצחון בגמר המונדיאל משנת 1990 באיטליה, בו ניצחה גרמניה 0-1 משער בפנדל של אנדראס ברהמה. שתי הנבחרות נפגשו גם ב-1986 במקסיקו, אז ניצחה ארגנטינה 2-3 במשחק צמוד. אתמול בלילה נקבעה העולה השנייה לגמר, כאשר גרמניה הביסה את המארחת ברזיל 1-7, במשחק שגרם למבוכה והלם ברחובות ברזיל.

נטע יערי השתתף בהכנת הידיעה.