שאלה חוקית על גאווה (צילום: חדשות 2 ו AP)
גאווה בבירה האמריקנית. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2 ו AP

שמחה רבה בקרב הקהילה הגאה בארצות הברית: מועצת העיר וושינגטון הבירה אישרה ברוב גדול הצעת חוק המתירה נישואים חד מיניים. ההחלטה טעונה אישור סופי של הקונגרס האמריקני, שמאשר כל החלטה שמתקבלת בבירה האמריקנית. "זו החלטה חשוב מאוד שמקדמת את ארצות הברית צעד נוסף לקראת שיוון זכויות", אמר נשיא הארגון לזכויות אדם בארצות הברית ג'ו סולמונס.

אם המהלך לא יבוטל, החל מחודש מרץ יוכלו זוגות חד-מיניים מכל ארצות-הברית להתחתן במדינה. באישור ההצעה, מצטרפת וושינגטון די.סי. לחמש מדינות נוספות בארצות הברית, אולם אין בהצעה הנחיות למוסדות המדינה כיצד להתאים את השירותים הציבוריים להחלטה.

קבלת ההצעה, שעברה לראשונה בתחילת החודש ברוב של 11 חברים מול שני מתנגדים, מחזקת את המגמה הארצית לאשר את הנישואים החד מיניים, שעמדו בפני מכשולים רבים לאורך השנים. למרות ההתקדמות בחברה האמריקנית, מדובר בנושא טעון שיוצר הדים רבים בכל פעם שהוא עולה להצבעה ציבורית.

ישראל, לעומת זאת, אינה מכירה בזוגות חד-מינית כתא משפחתי, אולם לפי החלטת היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז מהחודשים האחרונים, הומוסקסואלים ולסביות יוכלו לאמץ ילד ביולוגי או מאומץ של אחד מהם.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.