שוקולד ישראלי לא מתוק לטעמם של המפגינים
מתפרעים ב"מקס ברנר" באוסטרליה | צילום: socialist alternative

אחרי שלל יוזמות החרם על ישראל בתחומים שונים ומגוונים, גם השוקולד הישראלי כבר לא מתוק לטעמם של פעילים פרו-פלסטינים - ש-19 מהם נעצרו הלילה באוסטרליה, בשיאה של הפגנה פרועה מול סניף בית הקפה של רשת "מקס ברנר" בעיר מלבורן.

העיתון "הראלד סאן" האוסטרלי דיווח כי יצרנית השוקולד הישראלית הוצבה על כוונת המפגינים בשל בעלותה של חברת "שטראוס" עליה, שלדבריהם "מעניקה לצבא הישראלי תמיכה כלכלית". במהלך האירוע, האשימו המשתתפים כי "הפלסטינים נופלים קורבן למתקפות על בסיס יומי של כוחות הצבא הישראלי".

 

 

עדי ראייה דיווחו כי כבר בתוך זמן קצר, הגיעו למקום כוחות מיוחדים של משטרת אוסטרליה. על העצורים נמנים 13 גברים ושש נשים שהיו מעורבים בעימות אלים עם אותם השוטרים שהוזעקו להרגיע את השטח. לפי הדיווח, צפויים 16 מהם לעמוד לדין בגין עבירות שונות הקשורות בהתפרעות מול סניף "מקס ברנר".

אחד ממארגני המחאה, סאלם נאסר, אמר כי ההפגנה נערכה בשל "דיכוי העם הפלסטיני והטיהור האתני הממושך שנעשה בו". ההתפרעות מול בית הקפה כבר עוררה הדים גם במערכת הפוליטית המקומית - וחבר בית הנבחרים היהודי בקנברה, מייקל קאנבי, אמר בתגובה כי משתתפי המחאה הם "פנאטים טיפשים אחוזי דעות קדומות שיש להביט אל תוך נשמתם כדי להבין מי הם".

הוא גם מחה על כך שלדבריו, "היה חשוב להם לערוך הפגנה קטנה ביוזמתם על חנות שוקולד, רק בשל פעילותה בישראל, בדיוק בזמן שבו נרצחים בסוריה אלפי אזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק