מסתבר שאפשר לגרום לאנשים לבחור לטפס במדרגות במקום לבחור באפשרות הנוחה של עלייה נעימה במדרגות הנעות. איך עושים את זה? פשוט גורמים לאנשים ליהנות מהעלייה במדרגות.

יצרנית המכוניות הגרמנית פולקסווגן מצאה דרך מעניינת לעודד אנשים להפסיק להתעצל ולוותר על המדרגות הנעות. באישון לילה פשטו אנשיה על גרם המדרגות בתחנת הרכבת התחתית בשטוקהולם בירת שוודיה, והפכו את גרם המדרגות לפסנתר ענק, שכל צעד על אחת המדרגות משמיע את אותו צליל שהיה נשמע אם אותו אדם היה מקיש על קלידי פסנתר.

לפי בדיקה שנעשתה, מאז שהוחלפו המדרגות האפורות והמשעממות למדרגות מוזיקליות, חל גידול של 66% בכמות האנשים שבחרו להזיז מעט את שריריהם ולטפס במדרגות. 

סרטון הווידאו שמתאר את ההכנות למיצג המרשים ואת התגובות החיוביות של האנשים, שחלקם אף החליטו לנסות ליצור מנגינות ולהפוך למוזיקאים נערצים באמצעות יוטיוב, הפך ללהיט גדול וזכה לאלפי צפיות.

"אין ספק שהנאה משפרת את התנהגות בני אדם והופכת אותה לנוחה יותר, זו תיאוריית הכיף שלנו", אמרו בפולסווגן. למרות שבפולקסווגן מאוד מרוצים מתוצאות הניסוי שהתקבל כדי לבדוק את התיאוריה החדשה שלהם, הם יצטרכו עכשיו לשלב כיף בנהיגה, כדי שאנשים לא יפסיקו לקנות את המכוניות שלהם.