תושבי קנט שבבריטניה רואים בימים האחרונים את דמותו של השטן: אחרי רדת החשיכה מסתובב ברחובות העיר גבר בריטי מחופש לדמות השטנית.

האיש, תושב המקום, משקיע אלפי לירות שטרלינג בתחפושת שמפחידה את התושבים עד מאוד. המשטרה המקומית הוציאה נגדו צו, ואסרה עליו להסתובב ברחובות. 

עיתון ה"סאן" הבריטי מדווח שהאיש, גאווין פאסלו, נכנס לעוצר אחרי שהופיע מול שופט. תחת שמו החדש - "השטן דיאבלו", הוא סיפר לעיתון איך הוא בזבז אלפי לירות שטרלינג על ניתוחים שהעניקו לו קרניים, ניבים מבהילים ואפילו לשון חצוייה כמו של נחש. הוא משתמש בעדשות ירוקות ובדרך כלל מגדל זקנקן קטן.

לפני הדיון בבית המשפט הוריד פאסלו את הזקן, בתקווה שהוועדה שהאשימה אותו בהפחדה, תחזור בה. אבל לצערו אנשי הוועדה עדיין הרגישו רתיעה ממראהו של האיש, והטילו עליו עוצר.

רוצה ללכת עד הסוף

עכשיו, שהוא מוגדר כמזיק גם כך - הוא מתכוון להשקיע בצורה החיצונית שלו עוד יותר. הוא רוצה להוסיף שתלים בצוואר שיעניקו לו מין חוט שדרה בולט ומאיים. הוא אפילו הודה, אמנם במבוכה קלה, כי הוא חולם שיום יבוא והוא יוכל לגדל זנב.

דיאבלו מאמין כי אין בו שום דבר פסול ומנסה להרגיע את המפוחדים. "לאנשים אין שום סיבה להיבהל - אני כמעט בן אדם נורמלי", הוא אומר אך באותה הנשימה מוסיף כי משמעות שמו היא למעשה "השטן מהגיהנום".

לטענתו, הדמות הדמיונית שאימץ לעצמו איננה תמיד עוסקת בעסקי המוות. "אני לא רק מנסה להיות שטן כל הזמן, אני עושה עוד דברים כמו ירי בקשתות מימי הביניים, אני אוהב אופנועים, אבל עכשיו יש לי בעיה מפני שאין לי קסדה שמתאימה לקרניים שלי".

בעזרת ניתוח הוא השתיל סיליקון כדי ליצור קרניים, הוא שייף את שיניו כדי ליצור ניבים מאיימים, וחתך בניתוח את הלשון שלו. באוגוסט האחרון הוא חידד את אוזניו אבל הטבע בוגד בו והאוזניים מסרבות להתייצב ולהתחדד.