אם ממישיגן, ארה"ב, מואשמת בבית המשפט בהתעללות חמורה בחסר ישע, אחרי שזייפה "מחלת סרטן" לבנה בן ה-12 כדי לגייס "תרומות" למענו. רגע לפני שהצליחה להימלט עם הכסף - היא נעצרה.

קרול לין סשנופאס נעצרה בסוף השבוע, בעקבות מידע שהתקבל בשיחת טלפון אנונימית. הדובר בטלפון סיפר למשטרה שקרול מתכוונת לברוח, והשוטרים הגיעו לביתה כמה דקות לפני שהספיקה להיעלם. עד לאותו רגע היא הספיקה כבר לשנות את מראה החיצוני כמעט לחלוטין, צבעה את שיערה ומרחה איפור כבד. המזוודות כבר היו ארוזות.

בכתב האישום שהתגבש נגד האם מפורט בין השאר כי נהגה לעבור בין בתי עסק, כנסיות וארגונים קהילתיים כדי לאסוף תרומות למען "טיפול במחלת הסרטן של בנה". "זה נראה פשוט כמו רדיפת בצע חסרת מעצורים", אמר אריק סמית', התובע בתיק. "האם נהגה להאכיל את בנה במזון מקולקל בכוונה, כדי שייראה חולה מול התורמים, ואף נהגה לתת לו סמים, שתרמו אף הם למראה החולני של הילד".

קרובת המשפחה עצרה את התרמית

מי שהפסיק את מסע התרמית של האם היא קרובת משפחה, שריחמה על הילד ולקחה אותו לבדיקה בעצמה. הרופא אמר לה שהילד סובל מהזנחה קשה - אך הוא אינו חולה בשום סוג של סרטן. הילד נלקח לרופא רגע לפני שהאם גילחה את ראשו וגבותיו כדי לשוות לו "מראה חולה".

כעת נמצא הילד בזרועותיהן של רשויות הרווחה האמריקניות, מחלים. "אנחנו רק רוצים שיידע שאנחנו אוהבים אותו ואנחנו מתגעגעים אליו, ובמיוחד שאנחנו מצטערים שלא התערבנו כל הזמן הזה", אמרה קרובת המשפחה שחשפה את הפרשה.

אביו של הילד, בעלה השלישי של סשנופאס, זומן גם הוא לבית המשפט וטען להגנתו כי לא ידע על מצבו של הילד. התובע טוען שהאם הספיקה כבר לאסוף אלפי דולרים למען הילד - חלקם יועברו עכשיו לעורכי הדין, שינסו לקצץ את מספר השנים אותן תבלה בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק