קרלה ברוני. תהפוך לפסל? (צילום: רויטרס)
קרלה ברוני. פסל בדמותה? | צילום: רויטרס

תכניתו של ראש עיר צרפתי להקים בעירו פסל בדמותה של אשת נשיא צרפת והדוגמנית לשעבר, קרלה ברוני, גורם היום לזעם באופוזיציה הצרפתית ולפי הדיווחים, גם למבוכה לגברת הראשונה.

ז'אק מרטין, ראש המחוז נוגנט-סור-מרנה שבפרברי פריז וחבר מפלגתו של הנשיא ניקולא סרקוזי, הודיע על הקמת הפסל לכבודן של המהגרות, רובן מאיטליה כמו ברוני, שעבדו במפעל הנוצות במחוז.

העיתון הצרפתי "לה פריזיאן" דיווח הבוקר כי לפי התכנית, הפסל של ברוני אמור להתנשא לגובה של כמעט שני מטרים ואמור לעלות כ-80 אלף אירו. לאחר הפרסום נזעקו אנשי האופוזיציה וגם מקורביה של ברוני עצמה.

"קרלה ברוני לא מייצגת את פועלי העולם"

מקור המקורב לאשתו של הנשיא אמר לעיתון ה"טלגרף" הבריטי כי היא הסכימה לדגמן בשביל הפסלת אליזבת' סיבוט מפני שהיא מעריכה את עבודתה, אך הדגיש כי "אף פעם לא הוזכר ששמה יופיע על הפסל".

"דוגמנות", לדברי המקור, "היא העבודה הקודמת שלה, היא לא עושה זאת יותר באופן מסחרי, אך מבקשים ממנה תכופות לדגמן. לעיתים קרובות היא מסכימה וזה תמיד בהתנדבות".

איש האופוזיציה וויליאם ז'יאב אמר כי עצם הרעיון של הצגת יורשת ההון וזמרת הפופ האיטלקייה כפועלת - "מגוחך". "זה עלבון לעובדי הנוצות האיטלקים, לתת להם את פניו של אדם כל כך עשיר. אין לי דבר נגד קרלה ברוני-סרקוזי אבל היא לא מייצגת את פועלי העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק