מצלמות האבטחה אימתו את גרסת הנער: רשות התחבורה של הוואי פרסמה את תיעוד מצלמות האבטחה משדה התעופה במאווי מ-20 באפריל, שבו נראה הנער הסומלי יחיא עבדי יורד מכן הנסע של מטוס נוסעים, לאחר ששרד בו טיסה של 5.5 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד, שאורכו כ-6 דקות, נראה עבדי כשהוא משלשל את רגליו באיטיות מכן הנסע של מטוס הנוסעים מסוג בואינג 767, ואז מנתר בקלילות אל הקרקע ומתיישב עליה. לאחר 13 שניות נעמד הנער על רגליו ופונה אל המעבר המוביל אל הטרמינל. בשלב מסוים מסב עבדי את תשומת לבו של אחד מעובדי השדה שחולף במקום על עגלת מטען. השניים נראים משוחחים במשך כ-3 דקות ואז צועדים יחד אל הטרמינל.

הסרטון מאשש את סיפורו הלא ייאמן של הנער, שלמעשה שרד טיסה של 5.5 שעות בגובה של 35 אלף רגל, בתנאי קור קשים ורמת חמצן נמוכה. על פי גרסתו, ביצע את המעשה לאחר שהחליט להימלט מביתו שבקליפורניה, ולשם כך הגיע הנער אל שדה התעופה הבינלאומי שבסאן חוזה, דילג מעל לגדר הביטחון וטיפס אל כן הנסע של המטוס הקרוב.

>> עוד בערוץ החופש:

אביו של הנער, העובד כנהג מונית בסאן חוזה, טס להוואי בשבוע שעבר כדי להחזיר את בנו הביתה, אבל בעקבות סיפורו של הנער, הוא הועבר לידי הרשויות בקליפורניה.

ממשטרת סאן חוזה שבקליפורניה נמסר כי המהגר הסומלי הצעיר הוטס חזרה אל קליפורניה כבר בסוף השבוע שלאחר האירוע, שם הוא מטופל בידי שירותי הרווחה של מחוז סנטה קלרה. הצעיר לא הואשם בשום פשע, אך במשטרת סאן חוזה ציינו כי בכוונתם לתשאל אותו כיצד בדיוק טיפס על הגדר בשדה התעופה וכיצד שרד את הטיסה.