ירי בבי"ס בארה"ב. ארכיון (צילום: AP)
מעצר החשוד בזירה | צילום: AP

אדם חמוש נכנס לספרייה של מכללה בסנטה מוניקה בלוס אנג'לס אתמול (ו') ופתח בירי. משטרת סנטה מוניקה דיווחה כי ארבה בני אדם נהרגו כתוצאה מהירי, שהתרחש בזמן ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בעיר. החשוד במעשה נורה למוות לאחר מרדף, אדם נוסף שמידת מעורבתו עדיין לא ברורה, נעצר ע"י המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, הירי התרחש סמוך לשעות הצהריים (שעון ארה"ב) לא הרחק מהמקום בו נערך אירוע לגיוס כספים אליו הגיע הנשיא אובמה. עובד בקמפוס סיפר שנשמעו בתחילה שתי יריות ולאחר אש בלתי פוסקת סמוך לספריית המכללה.

דובר משטרת סנטה מוניקה אמר כי לפי שעה לא ברור מה הוא המניע לירי. בטלוויזיה המקומית KCBS דווח כי מדובר היה באדם חמוש במספר כלי נשק שירה בנוסף לעבר כלי רכב ואוטובוס. "אנחנו עדיין לא יודעים אם זה היה יורה אחד בלבד", אמר דובר משטרת התנועה בקליפורניה.

זירת האירוע. נשמע צרור יריות (צילום: Reuters)
זירת האירוע. נשמע צרור יריות | צילום: Reuters

הירי - בזמן נאום אובמה באירוע התרמה בעיר

אובמה הגיע לסנטה מוניקה לאירוע התרמה של נשיא חברת חדשות לשעבר, פטר צ'רנין. האירוע התרחש בזמן שנשיא ארה"ב סיים את נאומו באירוע ההתרמה.

בחודש דצמבר האחרון פתח חמוש במסע ירי בבית הספר היסודי "סנדי הוק" בעיר ניוטאון שבקונטיקט בארצות הברית. כתוצאה מהירי נהרגו 26 בני אדם נהרגו, מתוכם 20 ילדים. הרוצח אדם לנזה, שרצח את אמו ננסי, ביצע את המעשה כי חשב שהאחרונה מתכוונת לאשפזו במוסד פסיכיאטרי.

באפריל האחרון נהרגו 3 בני אדם ו-לפחות 176 נפצעו בפיגוע שהתרחש במרתון בבוסטון. מהחקירה עלה כי שתי פצצות התפוצצו במקום ושמו קץ לחגיגת המרתון שהחלה רק מספר שעות קודם לכן. אחד הקורבנות היה ילד בן שמונה.