19 בני אדם, ביניהם שני ילדים, נורו הלילה בניו אורלינס במהלך מצעד שנערך במסגרת חגיגות יום האם שצויין בארה"ב. המשטרה מחפשת אחרי שלושה חשודים בירי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עשרה גברים, שבע נשים, ילד וילדה בני עשר נפגעו מקליעים שנורו ברחוב נורת' ווילר", אמר דובר המשטרה גארי פלוט. הפצועים פונו לטיפול בבתי החולים. שני הילדים במצב טוב.

כמה עדי ראייה סיפרו שראו חשודים בני 18-22 בורחים אחרי הירי מהזירה. "אלה כנראה שניים או שלושה אנשים, שמסיבה שעדיין לא ברורה לנו, התחילו לירות לכיוון הקהל", אמר אחד השוטרים, שמסר שהירי הגיע, כנראה, משני כלי נשק שונים לפחות.

בבית הלבן מפנים את האצבע דרומה   

ראש עיריית ניו אורלינס מיטש לאנדריו אמר שהירי "הוא רעם תופי האלימות שמאיימת על ניו אורלינס". על פי נתונים של ה-FBI, ניו אורלינס היא אחת המדינות האלימות בארה"ב. בסקר שנערך לאחרונה נמצא שהאלימות ברחובות היא התופעה שעומדת בראש סדר הבעיות של העיר.

בבית הלבן מנסים להניע מהלך להגבלת הפצת הנשק בארצות הברית, יוזמה שנתקלת בחומת המחוקקים בבתי הקונגרס. האירוע אמש בניו אורלינס, כמו אירועי ירי אחרים, ממחישים את דחיפות הטיפול בבעיית האלימות והשימוש בכלי נשק, בעיה שמשפיעה מאוד על הביטחון ותחושת הבטחון האישי של תושבי ארה"ב.