טריירווילר והולנד בימים טובים יותר (צילום: AP)
הולנד וטרירוייולר | צילום: AP

הרומן של הנשיא הוביל לפרידה: למרות ההכחשות בארמון האליזה, הודיע הערב (שבת) רשמית נשיא צרפת פרנסואה הולנד על פרידה מבת זוגו ולרי טרירוייולר. הולנד הדגיש כי הוא מדבר כאדם פרטי ואמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP: "ברצוני להודיע שסיימתי את השותפות שלי עם ולרי טרירוייולר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרירוייולר בת ה-48 נמצאת עדיין במגורים הנשיאותיים בוורסאי, לאחר שבשבת שעברה שוחררה מבית החולים שבו אושפזה בעקבות הפרסומים על הרומן של בעלה. היא טופלה בעקבות תשישות. היא אמורה להמריא למומבי שבהודו ביום ראשון הקרוב למסע צדקה וזאת הסיבה להודעה על הפרידה הערב.

מוקדם יותר היום נמסר מארמון האליזה לרשת BBC הבריטית כי "שמועות שקריות מופצות בתקשורת בצרפת". זאת, לאחר שכתב העת הצרפתי "דימאנש" דיווח כי לאחר שנחשף שהנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד מנהל רומן עם השחקנית ז'ולי גאייה הצעירה ממנו ב-18 שנה, הוא צפוי להודיע היום על פרידה מבת זוגו הנבגדת, ולרי טרירוייולר.

דיירת חדשה בארמון האליזה? גאייה (צילום: רויטרס)
דיירת חדשה בארמון האליזה? גאייה | צילום: רויטרס

התמונות בעיתון עוררו סערה

כתב העת דיווח כי לאור התפוצצות פרשיית האהבים של הנשיא, שנחשפה ברעש גדול לפני מספר שבועות, ואשפוזה של בת זוגו ולרי טרירוייולר לאחר היוודע דבר הבגידה - צפוי היום הולנד להודיע באופן רשמי על פרידה ממנה, לאחר שמונה שנות זוגיות.

הסערה החלה לפני כשבועיים, אז פרסם העיתון "Closer" תמונות של הולנד וגאייה על פני שבעה עמודים, שמוכיחות - כך על פי העיתון - כי הם מנהלים רומן.

כבר בשנה שעברה החלו שמועות על היחסים בין השניים, אבל לא היה לכך כל אישור או תיעוד. עורך דינה של גאייה מסר לפני כמה חודשים כי אין בסיס לטענות על מערכת יחסים בין השניים.