האפיפיור בנדיקטוס ה-16 החל אמש ביקור שני בספרד באתרים הקדושים לנצרות וביניהם גם הכנסיה של גאודי, "סגרדה פמיליה". כאן בחדשות 2 העברנו בשידור חי את ביקורו של האפיפיור במקום, שהגיע כדי לערוך בה את המיסה הראשונה בתולדותיה.

התחנה הראשונה של האפיפיור במהלך הביקור בן היומיים הייתה בסנטיאגו די קומפוסטלה שבצפון מערב המדינה, אתר עליה לרגל חשוב בנצרות הקתולית. האפיפיור ביקר שם בכנסייה בת 900 שנה שעדיין שמורה ברובה.

"הלקוח" לא ממהר

אמש הגיע האפיפיור למחוז הקטלוני של ספרד והיום הוא עורך בכנסיה הגדולה של העיר מיסה מיוחדת בהשתתפות עשרות אלפים. ה"סגרדה פמיליה" ("המשפחה הקדושה" בעברית) עדיין בתהליכי בנייה שנמשכת כבר כ-100 שנה.

הארכיטקט שתיכנן את הכנסייה הוא אנטוני גאודי, שחי מספיק זמן כדי לראות רק את אחד מהמגדלים של הכנסייה. את שאר 17 המגדלים היה יכול גאודי רק לדמיין, מאחר שמת בשנת 1926. "האפיפיור מגיע לכאן בגלל שפנים הכנסייה, המקום הקדוש ביותר, סוף סוף נשלם", אמר ג'ורדי פאולי, מי שמנהל את הבנייה.

נכון לעכשיו רק שמונה מגדלים עומדים על תילם כשעשרה נוספים נמצאים בבנייה. פאולי העריך כי עד 2026 תושלם הבנייה - 100 שנה אחרי שגאודי מת ולמעלה מ-120 שנה בסך הכל. ככל הנראה, לאף אחד מהבנאים לא בוער לסיים את הכנסייה שגם גאודי עצמו לא מיהר לבנות כשאמר: "הלקוח שלי, אלוהים, לא ממש ממהר".

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק