הקרב של ויינרמן נמשך (öéìåí: חדשות 2)
דרישה לחקירת היחסים בין השניים, ויינרמן | öéìåí: חדשות 2

פנייתה הנרגשת של אורלי ויינרמן לראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר להצלת בן זוגה לשעבר ובנו של מועמר קדאפי עלולה להוביל לחקירה פלילית: ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לחקור את הדוגמנית והשחקנית הישראלית אורלי ויינרמן על קשריה עם בנו של שליט לוב לשעבר, מועמד קדאפי, כך מפרסם העיתון מעריב. "ויינרמן קיימה מגע עם סוכן זר", טוען בן ארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן ארי כתב ליועץ המשפטי לממשלה והדגיש בפניו את סעיף 114 לחוק העונשין לפיו מי שקיים מגע עם סוכן חוץ במודע צפוי למאסר של 15 שנים. "אני פונה אליך לחקור את השחקנים שהודתה על הקשר עם הטרוריסט סייף אל אסלאם, בנו של שליט לוב מועמר קדאפי - האיש עם השמלה", לדברי בן ארי.

"בימים האחרונים הגדילה לעשות הגברת ויינרמן, ואף פנתה לטוני בלייר במטרה לחון את הטרוריסט, אך את כותב שורות אלה מטרידה העובדה שהגברת ויינרמן באה במגעים עם המחבל במשך 6 שנים", כתב ח"כ בן ארי ליועץ המשפטי.

ויינרמן לבלייר: הצל את סייף מעונש מוות

בן-ארי נגד ויינרמן (צילום: חדשות ערוץ 7)
בן ארי נגד הדוגמנית והשחקנית, ארכיון | צילום: חדשות ערוץ 7

בתחילת השבוע פרסם העיתון הבריטי "דיילי מייל" על התמיכה הלא צפויה לה זכה סייף אסלאם, בנו של שליט לוב לשעבר. ויינרמן, בעבר בת הזוג של קדאפי הבן, ניסתה לגייס את ראש ממשלת בריטניה לשעבר טובני בלייר לעזרת ידידה הוותיר, הצפוי לעונש מוות במשפט המתנהל נגדו בימים אלו בלוב. 

ויינרמן בת ה-41, שהכירה את קדאפי לפני כ-6 שנים ואף הייתה במערכת יחסים זוגית איתו למשך תקופה מסויימת יצאה בקריאה נרגשת על מנת להצילו. "המוות שלו לא ישיג דבר מלבד לגרום לו לשלם על מעשי אביו", הצהירה הדוגמנית הישראלית.

קדאפי הבן, עומד למשפט בלוב על חלקו בהרג המפגינים בהתקוממות נגד שלטון אביו שהתרחשה במדינה לפני כשנה. ארגוני זכויות אדם בינלאומיים הביעו חשש כי הוא לא יזכה למשפט הוגן, והניסיונות לערוך את משפטו בבית הדין הבינלאומי בהאג כשלו עד כה.

"סייף מעולם לא עשה עניין מהדת שלי"

"סייף עבד בצמוד למר בלייר לפני שנתפס, השניים ידידים טובים והגיע הזמן שמר בלייר יראה נאמנות כלפיו", אמרה ויינרמן לעיתון הבריטי והוסיפה: "בתור נוצרי יש לו את החובה המוסרית לעזור לחבר במצוקה".

ויינרמן מציינת בריאיון עם העיתון הבריטי כי העובדה שקדאפי היה במשך זמן כה רב במערכת יחסים אינטימית עם בחורה יהודייה מעידה על פתיחותו ואופיו התרבותי. "סייף מעולם לא עשה עניין מהדת שלי או מהמדינה ממנה באתי", הבהירה הישראלית שמקווה כעת לקבל חדשות טובות מבן זוגה לשעבר.