חיסולו של בן לאדן - הגרסה האירנית: בטהרן טוענים היום כי הארכי-טרוריסט לא נהרג בפעולה אמריקנית בשבוע שעבר, כי אם קודם לכן - וזאת על בסיס מידע מודיעיני "מהימן" המצוי בידי האירנים. "יש לנו מידע מודיעיני מדויק כי בן לאדן מת ממחלה לפני זמן מה", אמר היום שר המודיעין האירני חיידר מוסלהי.

בתום ישיבת הממשלה הבוקר, הגיב מוסלהי להודעתה של ארצות הברית כי הצליחה לחסל את אוסמה בן לאדן. "אם צבא ארצות הברית באמת הרג או עצר אותו, מדוע היא לא מראה אותו או את גופתו? מדוע החיילים השליכו את הגופה לים?", תהה מוסלהי. "באמצעות הפצתן של חדשות שקריות, מנסה הבית הלבן לפגוע בהתעוררות באזור".

בכלי תקשורת באירן פורסמו היום מספר דיווחים פקיסטניים, לכאורה, לפיהם קציני מודיעין פקיסטניים טוענים גם כן כי בן לאדן כלל לא חוסל בפעולה האמריקנית האחרונה. על פי הדיווח, שנלקח מהטלוויזיה הפקיסטנית בשפה אורדו, תהה קצין בכיר בשירותי המודיעין הפקיסטניים "מדוע ארצות הברית כל כך מהססת להציג את המקום בו חוסל בן לאדן", והוסיף עוד כי לא ייתכן ששום חייל אמריקני לא נפצע בפעולה. "פעילי 'אל-קעידה' הם הטרוריסטים המאומנים ביותר ויודעים כיצד להשתמש בנשק שלהם", צוטט הקצין הפקיסטני.

"לא ייתכן שלא הבחינו בו"

בדיווחים אחרים נטען כי לא ייתכן שבן לאדן חי במשך חמש שנים בסמוך לאקדמיה הצבאית הפקיסטנית מבלי ששירותי המודיעין המקומיים (ה-ISI) יבחינו בכך. "בן לאדן חוסל בכלל במקום אחר וארה"ב מנסה למשוך את משך מלחמתה באפגניסטן ובפקיסטן", טען הקצין הפקיסטני כפי שדווח בכלי התקשורת באירן.

במערב מעריכים כי כלי התקשורת של הרפובליקה האירנית מנסים להעצים את "גל הקונספירציות" השוטף את הרשת מאז פרסום הידיעה על חיסולו של בן לאדן. זו הסיבה בגינה גובר הלחץ בימים האחרונים על נשיא ארצות הברית ברק אובמה, בדרישה לפרסם הוכחה חותכת, בדמותה של תמונה, לכך שבן לאדן אכן חוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק