נשיא דרום אפריקה לשעבר נלסון מנדלה ביטל את השתתפותו בטקס הפתיחה של המונדיאל שנערך במדינה. דובר מטעמו של מנדלה הודיע כי המנהיג הנערץ לא ייקח חלק באירוע בשל מותה של נינתו בת ה-13 בתאונת דרכים אחרי קונצרט הפתיחה של הגביע העולמי.

"זה יהיה מאוד לא הולם מבחינתו לכבד את הטקס באופן אישי", מסר דובר מטעם הקרן שנקראת על שמו של הנשיא לשעבר. מנדלה היה אמור לקחת חלק בטקס כאורח של כבוד, בתור אחד ממנהיגיה הבולטים של דרום אפריקה ומי שהביא למהפכה השחורה.

הלילה נהרגה זנני מנדלה בתאונת דרכים כאשר חזרה לביתו מקונצרט הפתיחה של המונדיאל. מהמשטרה נמסר כי הנהג הדורס נעצר לחקירה ונבדקות הנסיבות שהובילו לתוצאות הטרגיות עבור משפחת מנדלה.

היום זה קורה - מונדיאל 2010

הערב בשעה 17:00 (שעון ישראל) תישמע שריקת הפתיחה בדרום אפריקה שתיתן את האות ל-32 הנבחרות להסתער על הגביע המוזהב ולמיליוני צופים להיצמד למסכים.

על כר הדשא יתייצבו שחקני הנבחרת המארחת שינסו להכניע את האורחים ממקסיקו. מאוחר יותר, בשעה 21:30 (שעון ישראל) יתמודדו נציגי אורגוואי וצרפת.

החגיגות הגדולות ביבשת השחורה בימים האחרונים רק צוברות תאוצה בכל רחבי המדינה, לרבות בשדות התעופה אליהם זורמים האוהדים של הנבחרות המשחקות בטורניר.

כל מי שנמצא בדרום אפריקה בימים הללו מדבר על כדורגל. אפילו הקברניט אמר "מונדיאל שמח" וכמו שזה נראה, האוהדים הישראלים הכי מעדיפים שארגנטינה תזכה בטורניר. "אני מאוהב בליאו מסי", אמר היום בנתב"ג אחד האוהדים הישראלים שיצא לדרום אפריקה.

לא כולם הצליחו להגיע

בזה אחר זה נחתו היום עשרות מטוסים בנמל התעופה של יוהנסבורג. כולם עמוסים באוהדים נרגשים. בין האוהדים היה גם שחקן הקולנוע ג'ון טרבולטה, שהגיע עם מטוסו הפרטי לדרום אפריקה. משפחה אחרת, מאורוגוואי, נסעה במשך שלוש שנים באמצעות רכבה - עד שהגיעה למדינה הדרומית ביבשת השחורה. בין השאר הגיעו גם מלכות יופי.

ויש גם מי שלא הגיע: 3,000 אוהדים חוליגנים בריטים לא הורשו להגיע לטורניר, וכמה אוהדים אחרים שניסו להתגנב לטיסה לדרום אפריקה - נעצרו רגע לפני שהצליחו. ובין כל הגברים כמעט ונעלמה זיזני, ילדה קטנה, שחקנית כדורגל מוכשרת, שתלווה את שחקני נבחרת אנגליה לכר הדשא.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד על המונדיאל:

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן