אם חשבתם שימי התהילה של פול התמנון - ההוא שחזה נכון את התוצאות של משחקי המונדיאל, חלפו מהעולם - טעיתם. זרם המבקרים שמגיעים למוזיאון הימי של אוברהאוזן בגרמניה נותר יציב, וזאת למרות שפול פרש מתחום הניחושים ומקדיש את ימיו לשעשוע של הילדים המבקרים אותו.

"באנו לכאן בחופשה שלנו רק בגלל התמנון, למרות שהוא מאוד אכזב אותנו", מספרים מבקרים גרמנים שהגיעו לאקווריום. אחרים ביקשו שפול ינבא עבורם את מזג האוויר, את המועד בו ישרור שלום עולמי או שינחש מתי תיעצר דליפת הנפט במפרץ מקסיקו.

הנביא הרשמי של המונדיאל

פול התמנון עלה לגדולה, אחרי שחזה נכונה את תוצאותיהם של שמונה משחקי מפתח במונדיאל בדרום אפריקה. הוא הצליח לחזות את ניצחונה של נבחרת ספרד בגביע העולם, בניחוש ראשון שלא כלל את נבחרת גרמניה - בה הוא מתגורר כתושב קבוע במוזיאון הימי של אוברהאוזן.

כעת, משנגמר טורניר המונדיאל ופול מחזיק בסטטיסטיקה מרשימה למדי של חיזוי שמונה מתוך שמונה, הוא "החליט" לפרוש. טניה מנזינג, דוברת "עולם המים" באוברהאוזן, מסרה כי פול התמנון "החליט לפרוש כדי להתפנות לדברים שהוא אוהב באמת: לשחק ולשעשע ילדים שבאים לבקר אותו".

ספרד מציעה 30 אלף אירו עבור פול

אנשי עסקים בספרד הציעו לשלם לא פחות מ-30 אלף אירו (38 אלף דולר) תמורת התמנון במטרה להפוך אותו לאטרקציה תיירותית בספרד וסמל של יריד קולינרי המתקיים בה. כמה אנשי עסקים אחרים במדינה ביקשו לשים את ידם על שמונה הזרועות של פול כדי לבנות מוזיאון מיוחד על שמו בו יספק את שירותי הייעוץ שלו לאורחים בנושאים מגוונים.

אבל לאנשי העסקים בספרד צפויה תחרות קשה, מהסוג שמזכיר באופן מחשיד התכתשויות סביב חיפושי הנפט באזורנו: באיטליה פורסמו הלילה טענות לפיהן התמנון המפורסם בעולם, עולה בריטי בן שנתיים, בכלל נתפס במימיה הטריטוריאליים של איטליה ועל כן היא זכאית לכל הפחות לשותפות ברווחים על הצלחתו של פול. התקשורת באיטליה עסקה בהרחבה בנושא ביומיים האחרונים - שם גם טענו כי שמו של התמנון הוא בכלל "פאולו" וכי גילו צעיר מכפי שנטען על ידי הגרמנים.

גם אנדרה אנייסטה הספרדי, שהבקיע עבור ספרד את שער הניצחון המכריע ובכך הביא את הגביע למדריד, התבקש להתייחס לתחזיותיו של התמנון. אמש בראיון הניצחון שלו לרשת פוקס, הודה מקרב לב לפול על שהוסיף למזל של הנבחרת ואמר: "אין לי ספק שפול יהיה עכשיו מאוד פופולארי בספרד".

הכתבה המלאה על פול התמנון תשודר מחר באולפן שישי

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ספרד אלופת העולם - סיקור מיוחד:

ויווה אספניה: צפו בחגיגות במדריד

צפו: איקר קסיאס חוגג עם חברתו העיתונאית

צפו: הפורץ הסדרתי נבלם בדרך לגביע

צפו בקליפ התחזיות של פול התמנון

מדהים: המונדיאל בתלת מימד