תקיפה בצרפת. ארכיון
הרצח בטולוז, ארכיון | צילום: AP

התפתחות בפרשת התקיפה על רקע אנטישמי בצרפת: החשוד המרכזי בתקיפת שלושה יהודים ביום שבת האחרון בווילרבאן הסגיר עצמו אמש למשטרה.

חוקרי המשטרה בצרפת חושדים כי האיש הכה בפטיש את הצעירים היהודים. המשטרה המקומית מדווחת כי הוא ועוד ארבעת החשודים שנעצרו עד כה מכחישים לחלוטין כל מעורבות במעשה, שלפי ההערכות בוצע ממניעים אנטישמיים. החוקרים ממשיכים בניסיונות לאתר עוד מספר צעירים שהיו מעורבים בתקיפה.

היהודים חובשי כיפות הותקפו בתחילת השבוע בידי 10 בני אדם, שהכו אותם נמרצות בפטישים ובמוטות ברזל בווילרבאן, פרבר של העיר ליון. שר הפנים הצרפתי, מנואל ואלס, ציין כי בתקיפה פתח אחד מהצעירים היהודים את ראשו ואילו נערה נפגעה בצווארה. הוא מסר כי השניים, יחד עם חבר נוסף שנפגע גם כן, אושפזו בבית חולים ונשלחו להחלים בבתיהם.

"התרחשה כאן מתקפה אנטישמית חמורה ביותר", אמר ואלס בהצהרה מטעמו. "אנו נחושים להילחם בכל מעשה תוקפנות על רקע דתי. אירועים מסוג זה חמורים שבעתיים, מכיוון שהם נועדו לפגוע בתשתית שעליה בנויה הרפובליקה שלנו - שבה יחיו, חופשיים וללא אפליה, מאמיני דתות שונות בביטחון מלא". בחודש מרץ האחרון נרצחו בטולוז שבצרפת ארבעה יהודים על רקע אנטישמי, מעשה שעורר דאגה רבה בקהילה היהודית במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק