מסר תקיף לאירן. מזכיר ההגנה האמריקני ליאון פנטה ציין הלילה בריאיון לרשת CBS האמריקנית כי "אירן לא תורשה לפתח נשק גרעיני".  לדבריו, על אף המאמצים להכשיל את תוכנית הגרעין האירנית, בטהרן הגיעו לנקודה בה הם יכולים להרכיב פצצה גרעינית בתוך פחות משנה.

פנטה יוצא לראשונה במסר לאירנים, בשבוע שבו ארה"ב מסיימת את המלחמה בעירק. "על פי ההערכות המודיעיניות, האירנים יכולים לפתח פצצה בחשאי במתקן נסתר, ואז לוח הזמנים יהיה אפילו מהיר ממה שציינתי", אמר פנטה בריאיון לתוכנית 60 דקות.

"ישראל וארה"ב חולקות חששות משותפים"

כשנשאל פנטה מה תהיינה ההשלכות במידה וישראל תפתח במערכה צבאית נגד אירן, ענה: "אנו חולקים חששות משותפים (עם ישראל), ארה"ב לא רוצה שאירן תפתח נשק גרעיני, זהו קו אדום בשבילינו וכמובן גם בשביל הישראלים. אם ניאלץ לעמוד בסיטואציה כזאת, נתמודד איתה".

"אם האירנים ימשיכו בפיתוח הפצצה הגרעינית ואנו נקבל מודיעין אמין המאוששים זאת, נבצע את כל הצעדים הנחוצים לעצור אותם. אין אופציה שלא מונחת על השולחן. נשק גרעיני בידי אירן זה דבר שלא מתקבל על הדעת".

פנטה הוסיף כי לפי מיטב ידיעתו אירן טרם קיבלה החלטה ממשית האם לפתח נשק גרעיני או לא, זאת למרות משך הזמן הקצר שנותר לה לשם פיתוח הפצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק