מטוס פנטום. ארכיון (צילום: רויטרס)
מטוס פאנטום | צילום: רויטרס

כוחות צבא טורקיה טוענים כי מצאו את שרידי גופותיהם של טייסי מטוס הפנטום שהופל על ידי הצבא הסורי ב-22 ביוני. התקשורת הטורקית מדווחת כי הגופות נמצאו בים וכי נמשכים המאמצים לחלצן.

על פי הדיווחים, משימת החילוץ קשה כמעט כמו משימת איתור הגופות מפני שהן מוטלות בעומק של קילומטר מתחת לפני המים. מסוכנות הידיעות רויטרס נמסר כי ספינה מיוחדת נשלחה למקום על מנת לחלץ את הריסות מטוס הקרב הטורקי מהמים.

אמש פורסם בתקשורת הטורקית ראיון עם נשיא סוריה בשאר אסד. הוא צוטט בהבעת חרטה על הפלת המטוס ואמר כי לא הוא ולא כוחותיו ידעו שמדובר במטוס טורקי. אבל באנקרה לא המתינו להסברים מהצד הסורי. לאחר הפלת המטוס הודיע ראש הממשלה הטורקי ארדואן כי המצב בסוריה מסכן את האזור כולו.

הצבא הטורקי נערך לאורך הגבול

הממשל הטורקי הודיע על פריסה חדשה של הכוחות לאורך הגבול עם סוריה. הפריסה כוללת, על פי העיתון הוראייט הטורקי, רובוטים שיסרקו את הגבול לכל אורכו ויבחנו את הפעולות של הצבא הסורי.

שר החוץ הטורקי אהמט דובוטאולו אמר אמש כי הוא תומך בהפלתו של אסד ומעבר השלטון לידי האופוזיציה: "במוקדם או מאוחר, הרצון של העם הסורי יתממש. אתם תובילו את תהליך העברת השלטון", אמר ופנה לאנשי האופוזיציה בסוריה בכינוס שנערך בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק