אנאנדה מרצ'ילדון. זכתה שוב (צילום: SLOGGI)
עבה מדי? מרצ'ילדון בפרסומת לסלוגי | צילום: SLOGGI

פרשת הדוגמנית שתבעה את סוכנות הדוגמניות בשל ויכוח על היקף ירכיה מגיעה היום לסיומה, עם הכרעת בית המשפט בהולנד לטובתה של הדוגמנית.  אנאנדה מרצ'ילדון, שזכתה בתכנית הריאלטי "דוגמנית העל הבאה של הולנד", תבעה את סוכנות הדוגמנות הידועה elite models, שפיטרה אותה משום שהיקף ירכיה עלה ב-2 ס"מ.  היום קבע בית המשפט כי על הסוכנות לפצות את הדוגמנית בסכום של 65 אלף אירו.

מרצ'ילדון למדה על בשרה על הצדדים הפחות יפים בעולם הדוגמנות. כחלק מהפרס בו זכתה, היתה אמורה הדוגמנית לקבל חוזה דוגמנות ל-3 שנים בשווי 75 אלף אירו, אך הסוכנות בה הועסקה פיטרה אותה תוך זמן קצר ולאחר שהרוויחה 10,000 אירו בלבד. הסיבה לפיטוריה של הצעירה בת ה-25, כך הסבירו ראשי הסוכנות, היא שהיקף ירכיה הגיע ל-92 ס"מ, בעוד שהסטנדרט בסוכנות הדוגמנות עומד על 90 ס"מ בלבד.

אין תמונה
מרצ'ילדון. זכתה לא רק בריאליטי

בית המשפט באמסטרדם קיבל את טענתה של הזוכה בתכנית הריאליטי וקבע שירכייה היו בעובי של 92 ס"מ כבר ביום בו קיבלה את החוזה, ושופט בית הדין ההולנדי טען כי פיטוריה אינם חוקיים. "סוכנות הדוגמניות לא יכולה לדרוש ממנה לצמצם את ההיקף בעוד שני סנטימטרים אחרי שזכתה בחוזה", אמר השופט שגם קבע כי על הסוכנות לפצות את מרצ'ילדון בסכום העומד על כ-65 אלף אירו.

דוברת סוכנות "עלית" במילאנו מסרה כי החברה שוקלת את צעדיה בעקבות החלטת בית המשפט. "כמובן שאנחנו מאוכזבים מהפסיקה", אמרה, "אנחנו מרגישים שאנחנו צודקים".

והדוגמנית עצמה? היא כבר הוחתמה על חוזה ליום צילומים מיוחד לחברת ההלבשה התחתונה "סלוגי", שרצתה להוכיח שהיא אינה שמנה מדי לעבודת דוגמנות. "היא פשוט אישה יפה ואין שום סיבה שהיא תרעיב את עצמה", מסרה דוברת החברה. "כיום היא יותר רזה מרוב הדוגמניות שאנחנו מעסיקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק