נלחם בפשע. האפיפיור פקנציסקוס (צילום: רויטרס)
נלחם בפשע. האפיפיור פרנציסקוס | צילום: רויטרס

האפיפיור פרנציסקוס מזהיר את המאפיונרים: תלכו לגיהינום אם לא תפסיקו ללכת בדרך "שהוכתמה בדם ובכספי דמים". ידה של המאפיה האיטלקית חזקה במיוחד בדרום המדינה, שם רוב האוכלוסייה היא קתולית ודתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האפיפיור נשא אתמול דרשה בה גינה בתקיפות את הפשע המאורגן. הוא אמר את הדברים במהלך תפילה לזכרם של חפים מפשע שנהרגו בידי המאפיה, בה בין השאר הוקראו שמותיהם של 842 קורבנות.

אחרי שהביע סולידריות עם משפחות הקורבנות, פרנציסקוס אמר כי הוא לא יכול לעזוב את המקום מבלי לדבר על אלה שלא נוכחים במקום: תומכי המאפיה והמגנים על אנשיה.

"לא תוכלו לקחת כסף וכוח לעולם הבא"

"החיים שאתם חיים עכשיו לא יסבו לכם אושר או הנאה. כספי הדמים והכוח שהושג בדם - לא תוכלו לקחת אותו לעולם הבא. יש לכם עדיין זמן כדי לא להגיע לגיהינום, שזה מה שמחכה לכם אם תמשיכו ללכת בדרך הזאת. יש לכם אימא ואבא, חשבו עליהם", אמר האפיפיור. "תחשבו מעט, ותשנו את עצמכם".

זו אינה הפעם הראשונה בה נלחם פרנציסקוס בפשע המאורגן: הוא יצא פעמים רבות נגד השחיתות והפשע וכתב ב-2005, כשהיה הארכיבישופ של בואנוס איירס, כי שחיתות היא חטא נגד האל. עם זאת, זאת הייתה הפעם הראשונה בה הוא פנה לקורבנות האיטלקיים של הפשע המאורגן.

רק השבוע שוב הוכחה הברוטאליות של המאפיה האיטלקית, עם מותו של פעוט בן שנתיים שנהרג ביחד עם אימו ואדם נוסף במתקפת יריות על רכבם בטרנטו שבדרום המדינה. שני אחיו של הפעוט נמלטו ללא פגע.