תמונות ראשונות של יושב ראש קרן המטבע העולמית, דומיניק שטראוס-קאהן, פורסמו הבוקר - מאז נעצר שלשום בחשד לתקיפה מינית, כליאה וניסיון לאונס של חדרנית במלון יוקרתי בניו יורק.

קאהן הובל באזיקים למעבדת הזיהוי הפלילי המשטרתית, שם יעבור בדיקות שמטרתן לאמת או להפריך את אישומי החדרנית. קודם לכן הצביעה החדרנית על שטראוס-קהאן במסדר זיהוי שנערך לה במשטרת ניו יורק. הערב צפוי יו"ר המטבע הצרפתי יהודי להתייצב בפני בית משפט.

שטראוס-קאהן היה עד לפריצת הפרשה מועמד מוביל לנשיאות צרפת. אם האישומים לא יבוטלו במהרה, נראה שזה לא יתממש. עורך דינו הבהיר הבוקר כי הבכיר "הסכים מרצונו לבדיקה מדעית". לדבריו, שטראוס-קאהן "עייף, אבל בסדר".

בתוך כך מדווח הבוקר העיתון "גלובס" כי גוברות השמועות ששטראוס-קאהן יפרוש באופן רשמי מתפקידו. במסגרת הדיונים בקרן המטבע, הוחלט כי ג'ון ליפסקי, אשר כיהן עד כה כסגנו של שטראוס-קאהן, יכהן באופן זמני כיו"ר קרן המטבע לאור מעצרו של הנושא בתפקיד. ליפסקי כיהן בעבר בתפקידים בכירים במשרד האוצר בארה"ב וכן בבנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן, וכן היה מעורב באופן אישי בבניית תוכנית החילוץ לכלכלתה השוקעת של יוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק