ספארי אנושי: בימים האחרונים הועלה לרשת סרטון המתעד נשים מאחד מהשבטים באיי אנדמן שבאוקיינוס ההודי, כשהן רוקדות ושרות בפני תיירים בכדי לקבל פיסת מזון. ברקע נשמע קולו של שוטר המצווה עליהן לרקוד, ולא - יגוועו ברעב.

הנשים האומללות משתייכות לשבט הג'ראווה שבשרשרת האיים. ככל הנראה, מדובר בתופעה שנמשכת מזה זמן רב באזור הזה. בעבר נקטה ההנהגה המקומית בצעדים למיגור המנהג המחריד, אך טרם הצליחה לשים לדבר סוף.

הגורם המרכזי המאפשר את ניצולן של הנשים הוא הכביש העובר דרך הטריטוריה של שבט הג'ראווה, המאפשר לתיירים המבקרים באזור מגע עם התושבים המקומיים שכמעט ואינם יוצרים קשר עם העולם החיצון באופן יום-יומי. בשנת 2002 הורה בית המשפט העליון במדינה לסגור את הכביש, אך החוק לא נאכף.

התיירים שמגיעים לאזור "נהנים" ממראה הנשים הרעבות שרוקדות בעירום, בעוד ששוטרים מקומיים מצווים עליהן להמשיך ולנוע, תמורת בננות למאכל. הסרטון שנחשף לאחרונה עורר זעם רב בקרב הציבור ההודי, וכן בקרב צופים בעולם כולו.

"הוריתי לפתוח בחקירה בכדי לגלות את זהות הצלם ולהביאו לדין", אמר היום שר בממשלה ההודית והדגיש כי הסרטון נשלח לבדיקה בידי מומחים, ואלו מסרו שהקטע המצולם ככל הנראה בן שלוש או ארבע שנים.

גורם במשטרת איי אנדמן סיפר כי הרשויות בהודו מנסות להתחקות אחר זהותו של האדם שצילם את הווידאו, אך עד כה ללא הצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק