בית המשפט במנהטן שחרר היום את יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר דומיניק שטראוס-קאהן ללא ערבות. מוקדם יותר דיווח גורם המקורב לחקירה כי התובע הכללי במנהטן הביע את הסכמתו לשחרור יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר .

אותו גורם, שסירב להזדהות מאחר שלא קיבל את רשות הממונים עליו למסור את המידע, הוסיף כי שחרור שטראוס-קאהן ללא ערבות מאותת כי ההאשמה לתקיפה מינית עשויה להיות פחות חמורה מאשר סברו מלכתחילה.

במהלך הדיון טענו עורכי דינו של שטראוס-קאהן כי יש לשחררו לאור האמינות הבעייתית של החדרנית שהתלוננה כי תקף אותה מינית. "לאור השינוי בנסיבות של התיק, אני מסכים לשחררו ללא תנאים", הודיע נציג התביעה הכללית בבית המשפט. עם זאת, הודיעו נציגי התביעה כי החקירה בנושא ההאשמות נמשכת ואין בשחרורו של שטראוס קאהן לביתו כדי להעיד על ביטול כתב האישום.

התביעה נגד שטראוס-קאהן מתמוטטת

מוקדם יותר היום דווח כי תיק התקיפה המינית נגד שטראוס קאהן על סף סגירה. חוקרי המשטרה בתיק גילו לאחרונה בעיות אמינות קשות בעדותה של חדרנית המלון בניו יורק שהתלוננה כי יו"ר קרן המטבע העולמית תקף אותה מינית וניסה לאנוס אותה בחודש מאי האחרון.

עיתון הניו יורק טיימס דיווח הבוקר כי התביעה נגד דומיניק שטראוס קאהן קרובה להתמוטטות מאחר שנתגלו סדקים בעדותה של המתלוננת נגדו.

עורכי דינו אמרו אתמול כי קיימות סתירות רבות בעדותה של המתלוננת המעלות סימני שאלה בנוגע לסיפור שתיארה. למרות שממצאי החקירה בשטח הראו כי היה מגע מיני בין הפוליטיקאי הצרפתי לבין החדרנית, התובעים במשפט לא מאמינים לדבריה בנוגע לנסיבות המקרה. "מאז העדות הראשונה שלה ב-14 במאי היא לא הפסיקה לשקר", אמר אחד החוקרים.

בין הגילויים החדשים על החדרנית הם קשרים אפשריים לפעילות בלתי חוקית ביניהם סחר בסמים והלבנת כספים. אתמול נפגשו התובעים במשפט עם עורכי דינו של שטראוס קאהן ודנו בסבירות לביטול ההאשמות.

שטראוס קאהן לשופט: לא אשם

יו"ר קרן המטבע הבינלאומי לשעבר נלחם על חפותו בפתח הדיון הראשון בקדם המשפט שלו בניו יורק בתחילת חודש יוני. בפתח הדיון הצהיר דומיניק שטראוס-קאהן כי "אינו אשם", ולא הודה בביצוע עבירות התקיפה המינית המיוחסות לו. מחוץ לכתלי בית המשפט הפגינו כ-100 חדרניות, שהגיעו לתמוך במתלוננת נגדו.

שטראוס-קאהן הגיע לדיון כשהוא שלוב זרועות עם אשתו, הממשיכה לתמוך בו חרף האישומים החמורים נגדו. בבית המשפט הוגשו נגדו שבעה כתבי אישום, הכוללים עבירות של ניסיון אונס ותקיפה מינית של חדרנית ב-14 במאי במלון בניו יורק.

במהלך הדיון, עורכי הדין מטעם ההגנה ביקשו מהתביעה שתעביר לידיהם כמה מחומרי החקירה הכוללים גם את הצהרת החדרנית שהותקפה. לטענתם, פיסות מידע אלו כבר הודלפו לתקשורת לפני פתיחת המשפט.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק