זו לא עוד אגדה: פיטר הגארת', השר לאיכות הסביבה של אוסטרליה עוד הופיע לפני עשר שנים על הבמות, כסולן להקת "שמן של חצות". היום, הוא יושב בפרלמנט האוסטרלי ומקבל החלטות. וכן, גם לו זה עדיין נשמע מוזר. "וואו, אתה פוליטיקאי?", הוא מספר על השאלות שמפנים אליו האזרחים. "אני אומר להם - כן, זה מה שאני עושה עכשיו!".

ואולם, מסתבר כי אפילו במהלך הקריירה המוזיקלית, שמעו עליו בזירה הפוליטית. שיריו עסקו בקריאה לפירוק הגרעין בעולם, ובנושאי סביבה. ואולם כעת, כשהוא בממשלה, נמתחת עליו לא מעט ביקורת. הוא אכזב את התנועה לאיכות הסביבה, ומאשימים אותו ב"יישור קו עם המפלגה".

"לא תמיד מקבלים מה שרוצים"

פטר גראס
פיטר גארת' - היום | צילום: חדשות 2

וגם פיטר לא נשמע כל כך אופטימי באשר לעבודתו. "זו עבודה קשה מדי לפעמים, או פשוט לא אפשרית", הוא אומר. כנראה שהוא לא שמע על המערכת הפוליטית בישראל. "לא תמיד אתה מקבל את מה שאתה רוצה, או את מה שדיברת עליו - אך זה לא אומר שאתה מפסיק להשתדל למען המניעים שלך".

חדשות 2
מי ישיר למען הסביבה? | צילום: חדשות 2

פיטר מנסה, למרות זאת, למנף את כשרונו בתחום השירה, לקידום רעיונותיו. הוא כתב מחדש את המילים של אחד מלהיטיו הגדולים ביותר, וכעת הוא משתמש בהם כדי לקדם קמפיין שמיועד לוועידה הסביבתית שתיערך בקופנהגן בקרוב. אך בביתו שבאוסטרליה עוברים אפילו את ארצות הברית ברשימת המדינות המובילות בפליטת גזי הפחמן ביחס לגודל האוכלוסייה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק