טיסה עצובה במיוחד ממומבאי, הודו, נחתה אמש בנתב"ג. על הטיסה שש גופות של אנשי בית חב"ד, ביניהן גם של שליח חב"ד גבריאל הולצברג ואשתו רבקה. טקס זיכרון מיוחד נערך בנמל התעופה עם נחיתת המטוס, עליו גם מוישי, בנם של הזוג.

מטוס חיל-האוויר ובו גופות ששת הנרצחים בבית חב"ד נחת אמש בישראל. בכפר חב"ד נערכים להלוויית המונים של גבריאל ורבקה הולצברג. בצהריים ייערך ביישוב טקס לזכרם, בסיומו ייצא מסע הלוויה להר הזיתים.

לטקס בנתב"ג הגיעו שורה של אישים וביניהם, שר התמ"ת אלי ישי, שר הדתות יצחק כהן, חבר הכנסת יעקב ליצמן והאדמו"ר מגור הרב יעקב אריה אלתר. הגעתו של האדמו"ר מגור לאירועים מסוג זה נחשבת לנדירה ביותר. בנוסף נכחו בטקס משמר כבוד של חיילי צה"ל, בני המשפחות ונציגים משגרירויות הודו ומקסיקו בישראל

ארונות נרצחי מומבאי בנתב"ג, לפנות בוקר (צילום: חדשות)
חיילי צה"ל נושאים את ארונות הנרצחים | צילום: חדשות

שלשום התקיים בבית חב"ד במומבאי טקס זיכרון לנרצחים ממתקפת הטרור, לקראת הטסתן ארצה של הגופות והבאתן לקבר ישראל. בטקס, בו השתתפו יותר מ-100 חברי הקהילה היהודית בעיר, אנשי הקונסוליה וחברים נוספים, נשאו דברים הרב שמעון רוזנברג, אביה של ריבקי ז"ל, שליחת חב"ד ורעייתו של הרב גבי הולצברג ז"ל, שנרצחו בפיגוע.

הרב רוזנברג ספד לבתו ולחתנו בדמעות, ונכדו הקטן מוישי שניצל בנס ממוות, החל לבכות בעקבותיו ופרץ בקריאות ממושכות "אמא, אמא" במשך דקות ארוכות. מוישי הקטן עדיין אינו מבין מדוע אמא לא נמצאת עימו יותר.הוא לא מפסיק לחפש את הוריו בעיניו, והמחזה קורע לב. רבים מהנוכחים בטקס לא יכלו לעצור את דמעותיהם.

ב"תושייתה הרבה הצילה סנדרה את חיי נכדי, לולא היתה תופסת אותו - הוא לבטח היה נרצח", אמר הסב שמעון רוזנברג בהתרגשות."בעזרת השם אנחנו נמשיך את הדרכך שלהם בבית חב"ד. את הדרך של הרבי. אני ואשתי נמשיך בפעילות שלהם, וכשהילד מוישי יגדל, הוא ימשיך", אמר הסב בקול חנוק מבכי.

שגריר ישראל בהודו, מרק סופר, אמר בטקס כי "מדינת ישראל לא תשקוט כל עוד ישראלים ויהודים בעולם נטבחים רק משום שהם יהודים. נמשיך לעבוד עם ההודים ועם יתר המדינות בעולם בשביל למנוע מקרים כאלה בעתיד".

הלוויית בני הזוג הולצברג תצא היום מבניין 770 בכפר חב"ד לכיוון הר הזיתים בשעה 13:00. אוטובוסים ייצאו מבית משפחת רוזנברג בעפולה, רחוב המגן 3, ומבית הכנסת הגדול, ברחוב יהושע פינת רחוב הבנים, בשעה 8:30.

נורמה שוורצבלט, יהודיה אזרחית מקסיקו, שנרצחה בפיגוע במומביי תובא למנוחות מחר בשעה 11:30 בהר המנוחות בירושלים.

אותר הישראלי האחרון שנחשב נעדר

משרד החוץ יצר קשר עם הישראלי האחרון שנחשב נעדר, מדובר במטייל ישראלי שבילה את הימים בחוף הים ולא ידע דבר על מה שהתרחש בארבעת הימים האחרונים בהם התחוללה מתקפת הטרור במומבאי. אתמול נוצר קשר עם מטייל ישראלי נוסף.

השניים היו הישראלים האחרונים ברשימת "מנותקי הקשר" שגיבשו במשרד החוץ בעקבות פניות משפחות מטיילים בכדי לוודא שהם אינם בין קורבנות התופת בהודו. כבר אתמול גובשה ההערכה שאין עוד ישראלים שנפגעו באירוע, ואולם לפני שעה קלה זה אושר באופן רשמי. את הדיווח העביר כתבנו המדיני, אודי סגל.

מתקפת טרור במומבאי - סיקור מיוחד:

תמונות ראשונות: רגע מעצר המחבל

תעתועי הגורל: הבכי שהציל את חייו של מויישי הקטן

עדות מבית חב"ד: כך ניצלתי מהתופת

מז"פ יצא להודו: "זו משימה לאומית"

חקירת המחבלים: "רצינו עוד 9/11"

הסתיימה מתקפת הטרור במומבאי: זוהו 6 גופות בבית חב"ד

סוף טראגי: הזוג הולצברג נרצח