העיתונות באיטליה זועמת - היכולת של אלופת העולם מוגדרת בעיתוני הבוקר של ארץ המגף הבועטת כ"פלופ". האיטלקים עצובים אבל לא מופתעים היום אחרי התיקו 1-1 מול ניו זילנד החלשה. "הכישלון של איטליה", אומרות הכותרות בעיתונים המאופקים יותר, עוד לפני סיום שלב הבתים.

"עכשיו הם עשויים לשוב הביתה", כותבים ב"לה רפובליקה". עיתון ה"לה סטאמפה" הראה אוהדת עצובה שלא רוצה לחזור הביתה כל כך מהר. "איטליה לא מצליחה לנצח בגלל שאין לה ראש" ,נרשמה התלונה בין עמודי "לה רפובליקה".

ב"קורייר דה לה סרה" טוענים בכותרת הראשית כי "אין יותר איכות באיטליה". בדיווח הנלווה מספרים על הידרדרות ארוכה ומייגעת של הקפטן פאביו קנאווארו שלוקח, לדברי העיתון, "את כל הנבחרת למטה", וכותבים: "זה יותר ממאכזב, זו יכולת עלובה".

סוף סוף התקשורת האיטלקית מאוחדת

חלק מהעיתונים ייחדו במאמריהם את החיצים למאמן מרצ'לו ליפ: "אני חושש שליפי שינה את המערך האיטלקי מפני שרק עכשיו הוא הבין שהקבוצה לא יכולה לספק את מה שהוא רוצה", כתב מריו סקונסרטי מהדלה לה סרה.

התקשרות באיטליה מנהלת בשנים האחרונות מלחמות בין נאמניו של ברלוסקוני לבין מתנגדיו . עכשיו, אולי לראשונה, כולם נשמעים אותו הדבר. כולם מחפשים ומבטאים חוסר אמון בנבחרת - באלופת העולם שלא מצליחה לנצח שום משחק.