שנה אחרי אירועי המרמרה, וימים ספורים לפני יציאתו של המשט הבא לישראל, מכונת התעמולה האנטי-ישראלית באינטרנט עובדת שעות נוספות - בעיקר ברשת האינטרנט.

תחת הכותרת "נשארים אנושיים", מנסים ארגוני זכויות אדם מרחבי העולם לגייס פעילים ותרומות שיאפשרו להמשיך ולקיים את משטי המחאה לעזה. במדריד, באירלנד ואפילו בארה"ב כבר החלו ההכנות האחרונות לקראת משט המחאה הקרוב, שאמור לצאת לדרכו לקראת סוף השבוע.

לקראת יציאתם למשט, כינסו הבוקר המארגנים מסיבת עיתונאים בנמל אתונה, בה גינו בחריפות את החלטת ישראל שלא לאפשר לספינות להגיע לנמל עזה. במהלך מסיבת העיתונאים הוצגה הודעה מוקלטת של פעיל השמאל הקיצוני יונתן שפירא, שאמר כי יש לו מחויבות להצטרף למשט. "סבתי הייתה בשואה ולכן חשוב לי להסיר את המצור".

בניגוד למשט הקודם, הנוכחי לא מתנהל כפעולה מחתרתית, ובשל כך מופיע כל המידע הנחוץ לגורמי המודיעין של צה"ל באתרי האינטרנט של הספינות: תכולתן, מספר האנשים שהספינה יכולה לשאת וכמובן מי הם האנשים שיעלו על הספינה לרצועת עזה.

כאמור, לקראת סוף השבוע יצאו בו זמנית 15 ספינות לכיוון עזה, ועליהן פעילים מיותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. גם בצה"ל מתכוננים להשתלטות על הספינות, במטרה למנוע תסריט דומה לזה שאירע בדיוק לפני שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק