יוסיין בולט הדהים את עולם האתלטיקה כשזכה בפעם השנייה ברציפות במדליית הזהב באירוע השיא של באולימפיאדה - ריצת 100 המטרים. לכבוד המאורע ההיסטורי ערך הדיילי טלגראף הבריטי השוואה בין האצן הג'מייקני לטובי הרצים בהיסטוריה של הריצה היוקרתית.

בולט במבחן הזמן
בולט במבחן הזמן | צילום: רויטרס/ AP

בהדמיה המרשימה ניתן לראות את שיאו האולימפי הנוכחי של בולט, 9.63, בראי ההיסטוריה מול תוצאותיהם של המדליסטים האולימפים מאז שנת 1896. במרוץ הדמיוני הזה רואים את ההתקדמות העצומה שעשו האתלטים שהפכו למהירים יותר ויותר במרוצת השנים.

וכך, באמצעות פלאי הטכנולוגיה, ניתן לגלות כיצד היה מתמודד בולט מול כמה מאגדות האתלטיקה העולמית בהם ג'ים היינס, האצן הראשון ששבר את מחסום 10 השניות באולימפיאדה, ג'סי אוונס שזכה בארבע מדליות זהב בברלין בשנת 1936 לעיניו של אדולף היטלר, וקרל לואיס, האצן האחרון מלבד בולט שזכה פעמיים ברציפות במרוץ.

בסופו של המסלול הפיקטיבי ניתן למצוא את תום בורק, זוכה מדליית הזהב באתונה 1986. הזמן שלו - 12 שניות, מציב אותו במרחק של 18.5 מטרים אחרי המנצח של היום. ההדגמה מראה את הקושי הרב לנצח בשתי אולימפיאדות ברציפות, את השליטה האמריקנית, והיום גם של אצני האיים הקאריביים בתחרות, וגם את ההתקדמות העקבית והמדודה של האדם - בדרך לקצה גבול היכולת האנושית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק