מתנגדיו של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני התעמתו אמש עם כוחות המשטרה במהלך הפגנה זועמת מול הווילה המפוארת שלו במילאנו.

כמה מאות מפגינים דרשו מראש הממשלה להתפטר, חלק מהמפגינים הוסיפו מחוות - תחפושות של ברלוסקוני בדמות חזיר, כשעל ראשו תחתוני נשים. כמה מהצעירות בהפגנה אף הניפו את תחתוניהן באוויר לאות מחאה על "מעלליו" של ראש הממשלה השובב.

קבוצה קטנה מהמפגינים, שהצליחה לפרוץ את שורות המשטרה, החלה במאבק גם עם אנשי הביטחון של הווילה וגם עם השוטרים הרבים. בשני הצדדים סופרים כמה פצועים מחתכי בקבוקים, פגיעות אבנים ומכות אלה. שני מפגינים נעצרו וכנראה ישוחררו במהלך היממה הקרובה.

ברלוסקוני למפגינים: אין שום חלופה לשלטון שלי

איכשהו גם ההפגנות במילאנו פוטוגניות (צילום: רויטרס)
מפגינה מניפה את תחתוניה באוויר | צילום: רויטרס

הפרשה האחרונה שמעוררת סערה באיטליה היא ההאשמות כי ברלוסקוני קיים יחסי מין עם נערה מרוקנית בת 17. המפגינים טוענים כי ראש הממשלה מתחבא מאחורי תפקידו, ומנצל את הסמכויות שלו כדי להשתיק את הפרשה. ברלוסקוני עצמו מכחיש את ההאשמות.

המפגינים בחרו בווילה של ראש הממשלה האיטלקי במילאנו מפני ששם, על פי הפירסומים, נוהג ברלוסקוני לערוך את המסיבות הפרועות שכוללות מוזיקה, אלכוהול - ובעיקר בחורות.

ברלוסקוני אמר לתקשורת בתגובה לאירועים כי "אין שום חלופה לשלטון שלי היום". ראש הממשלה השנוי במחלוקת נבחר שוב לתפקיד ב-2008 לכהונה של חמש שנים. בכל הזמן הזה נעשים ניסיונות חוזרים נשנים להפיל את ממשלתו, אבל ברלוסקוני מצליח לשרוד פעם אחר פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק