האישה שתמונתה מניקה את בנה בן ה-4 פורסמה על שער המגזין הנחשב "טיים" מגיבה לראשונה לסערה שעוררה, וטוענת כי קיימת בורות רבה בעניין הנקה. בריאיון לרשת ABC אמרה ג'יימי לין גרומט כי אמה נהגה להניק אותה עד גיל 6, וכי היא מתכוונת להמשיך וּלהניק את ילדיה בני ה-4 וה-5 כמה שתוכל.

כשבנה הקטן בחיקה, הודתה גרומט כי "הורות מקרבת", השיטה בפסיכולוגיה התפתחותית בה היא מאמינה, נראית פוגענית בעיני רבים. "אני מבינה שכמה מהמתנגדים להנקה ממש התעצבנו מתמונת השער", אמרה, "אני מבינה למה הם מתעצבנים. לאנשים קשה להבין ששדיים הם בלוטות חלב ובדיוק לכך הם נועדו, ואין בהם שום דבר סקסי. אבל התמונה הזו הייתה אמורה לעורר סערה. ידענו בדיוק למה אנחנו נכנסים, ואני שמחה שעשינו זאת".

"נוצר שיגעון בכלי התקשורת וזה נועד לעורר דיאלוג ושיחה", הוסיפה גרומט, אך הדגישה כי שיטת ההנקה "לאו דווקא מתאימה לכולם... אל תרגישו אשמים אם זה לא מצליח. אתם צריכים לעשות את הדבר הנכון עבור התינוק שלכם".

גרומט בת ה-26 עצמה סיפרה כי אמה נהגה להניק אותה עד גיל 6. "היה לי קשר קרוב מאד עם אמא שלי", היא אומרת,  ולדבריה היא מניקה גם את בנה הקטן בן ה-4 וגם את הבן הגדול והמאומץ בן ה-5. "אני חושבת שזאת תהיה השנה האחרונה של ההנקה", הוסיפה.

ד"ר ביל סירס, מי שפיתח את תאוריית "הורות מקרבת" השנויה במחלוקת, התראיין גם הוא לצידה של גרומט וסיפר עוד על השיטה, הכוללת פרט להנקה על גיל מאוחר גם שינה משותפת במיטת ההורים. "אם הייתם על אי בודד בלי רופאים ובלי מומחים... זה מה שהייתם עושים באופן טבעי", הסביר ד"ר סירס. "מעולם לא ראיתי תינוק שגדל בצורה כזו והפך ל'בריון' של בית הספר".

השער שעורר את הסערה (צילום: מגזין TIME)
השער שעורר את הסערה | צילום: מגזין TIMEבריאיון שהעניקה ל"טיים" סיפרה גרומט כי אמה עצמה הניקה אותה עד הגיעה לגיל שש. "היא לא הייתה היפית. כולם חושבים שהיא הייתה כזאת משום שגרנו בצפון קליפורניה", היא אמרה. "אבי הלך לאוניברסיטת ברקלי, אבל הוא היה מדען תזונתי. שני ההורים שלי היו מאוד בתוך הקטע של תזונה, זו הסיבה".

גרומט דחתה את טענות מבקריה ואמרה כי אותה החוויה זכורה לה לטובה בלבד. "ההרגשה שיש לזה חיובית מאוד, כמו כשמעניקים לאמא חיבוק חם. יש בכך תחושה של אהבה אמיתית ולי זה הקנה ביטחון עצמי רב. מעולם לא חששתי שיינטשו אותי", היא תיארה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק