דמיינו שאתם שוחים להנאתכם בים ולפתע כריש אימתני נושך אתכם בישבן. נשמע מפחיד? מדובר בסיפור אמיתי לגמרי. פאדי טראמבל, בת 60 שהותקפה על ידי כריש בצפון קווינסלנד, החליטה להיאבק, היכתה ללא הפסק באגרופיה והבריחה אותו. "אני שמחה שנשארתי בחיים", מספרת עכשיו 'סבתא זפתא' בחיוך ממיטתה בבית החולים, ומוסיפה: "הדבר החיובי הוא, שאני מקבלת ישבן חדש ומעוצב".

פאדי בת ה-60, אם לילדים וסבתא לנכדים, שחתה יחד עם בעלה ג'ייסון ומטיילים נוספים סמוך לאי דנט בחג השבועות הנוצרי המכונה גם "יום ראשון הלבן", כשלפתע היא ננשכה בחוזקה בישבנה וברגלה על ידי כריש ענק. למקום הוזעקו כוחות חילוץ והצלה גדולים, ודובר כוחות החילוץ סיפר כי האישה איבדה להערכתו כ-40% מנפח הדם בגופה ונזקקה לעירוי כמה ליטרים של דם כתוצאה מהנשיכה.

"נתתי לו אגרופים ועוד אגרופים"

פאדי טרמבל - סבתא אוסטרלית שהבריחה כריש (צילום: news.com.au)
הסבתא הלוחמנית על האלונקה | צילום: news.com.au

פאדי הוטסה במסוק לבית החולים במצב קשה, עברה שם ניתוח ומצבה מוגדר כעת יציב. בראיון לכלי תקשורת באוסטרליה היא מספרת כי היתה נחושה להישאר בחיים. "חשבתי לעצמי, הכריש הזה, לא הולך לנצח אותי. התחלתי לתת לו אגרופים באף, אגרופים, ועוד אגרופים - ואז הוא משך אותי אל מתחת למים ובעטתי לו בצוואר. הצלחתי לעלות מעל המים, ושוב היכיתי אותו באף, אגרופים ללא הפסקה".

הסבתא מספרת כי היתה בחופשה ושהתה בבית הארחה "ביי ריזורט" בלונג איילנד. היא יצאה לשיט ביאכטה מסוג קאטאמרן עם בעלה ג'ייסון וחמישה אנשים נוספים. הקבוצה שחתה בצד המזרחי של האי כשלפתע הותקפה פאדי על ידי הכריש שנשף אותה ממושכות בישבנה - וסבלה מאיבוד דם רב.

"ננשכה בישבן ונגררה לתוך המים"

ג'ייסון משך אותה אל היאכטה וחברי הקבוצה ההמומים ניסו לעשות הכל כדי להציל את פאדי. הם השתמשו בבגדיהם, במגבות ובתחבושות בניסיון לעצור את הדימום הרב. ככל הנראה, תושייתם המהירה  - הצילה את חייה.

פיל דאולר, מפקד יחידת החילוץ המקומית, סיפר כי "היא ננשכה בישבן ונגררה אל מתחת למים", והוסיף: "מדובר באירוע די מוזר, בגלל שמדובר בכרישים ששוחים ליד השוניות, ולא תוקפים. האישה הובהלה לבית החולים במצב קשה וקיבלה עירוי דם. לאחר שמצבה התייצב היא הועברה במסוק לבית החולים במקאי".