אלפי האוהדים האנגלים שהגיעו בהמוניהם למשחק שנערך אתמול מול נבחרת ארה"ב חשבו שהם מגיעים לטיול. הם לא שיערו לרגע שהכדור הוא שיטייל מידיו של השוער רוברט גרין אל תוך השער. האוהדים אמנם ניצחו ביציעים אבל המשחק הסתיים בתיקו 1:1 מאכזב.

"דברים כאלה קורים לשוערים", הסביר השוער גרין לכלי התקשורת ולא ניכר עליו שהוא נבוך מהתקרית. "אתה מתכונן לזה מנטאלית כדי לא לתת לדברים כאלה להשפיע עליך בהמשך המשחק, ואני שמח שזה לא השפיע".

למרות ההבטחות והמאמן האיטלקי המוצלח, בסופו של המשחק האוהדים נזכרו במסורת האנגלית. "זו אותה אנגליה הישנה, אותו סיפור שוב ושוב, שילמתי 7,500 ליש"ט כדי להגיע לכאן וזו אותה אנגליה הישנה." אמר אוהד מתוסכל אחרי המשחק.

לומדים מהטעות ומתרכזים בעתיד

חברו שהיה לא פחות מתוסכל ממנו מהתוצאה הוסיף: "שוער מטומטם, אני חושב שאמא שלי הייתה יכולה לעצור את הכדור הזה, זה פשוט פתטי". אוהד שלישי היה אופטימי יותר. "זה לילה קשה, אבל המשחק הראשון תמיד קשה, צריך להוציא משהו מהמשחק הראשון ויש לנו נקודה אחת, אז נמשיך מכאן", אמר בחיוך.

מגן צ'לסי ונבחרת אנגליה ג'ון טרי, שיודע דבר או שניים על טעויות גורליות, עודד את השוער האומלל. "זו פשוט טעות, זה קרה לרוברט גרין זה היה יכול לקרות לכל אחד", אמר טרי. "כמובן שהוא מאוכזב, הוא לוקח על עצמו את האחריות. שוחחנו איתו בזמן המחצית והשארנו את זה בעבר, עכשיו אנחנו צריכים להתרכז במה שמצפה לנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד על המונדיאל:

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

גם לכם נמאס מהבובוזלה?

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן