"הציוצים האלה לא גזעניים", טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
"משהו קורה". טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שידוע בדעותיו הסקפטיות בנוגע להתחממות הגלובלית ואף הודיע בשנה שעברה על פרישת ארצו מהסכם האקלים, התייחס אמש (שני) לנושא ונשמע שונה מבעבר. "יש משהו שקורה, מעשה ידי אדם או לא", אמר בסיור בג'ורג'יה שניזוקה מההוריקן "מייקל" בשבוע שעבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טראמפ הוסיף ואמר כי השינוי אינו קבוע והוא "הולך קדימה ואחורה". אל מול הנזקים שהותיר ההוריקן הודה הנשיא האמריקני: "נפגענו ממזג האוויר, אין שאלה לגבי זה". עם זאת הדגיש כי זהו אינו ההוריקן הראשון בארה"ב שמותיר אחריו הרס רב וגם בעבר היינו עדים לתופעות טבע כאלו.

נזקי הוריקן מייקל (צילום: AP, חדשות)
נזקי הוריקן מייקל | צילום: AP, חדשות

טראמפ דחה בעבר את הטענות, המגובות על ידי קונצנזוס רחב ביותר של מדענים, שגזי החממה הנפלטים כתוצאה מפעולות שבני האדם אחראים להם גורמים להתחממות מהירה יותר של כדור הארץ ומובילים לשינויים קיצונים במזג האוויר.

כבר בראיון שהעניק השבוע לרשת CBS הודה טראמפ ש"משהו מתרחש" בנוגע לשינויי האקלים אך אמר כי השינוי לא בהכרח חד כיווני והוא עשוי גם להשתנות לטובה בעתיד. "אני לא חושב שזו מתיחה, יש שינוי, אבל אני לא יודע אם הוא נובע כתוצאה ממעשי ידי אדם ואני לא רוצה לאבד מיליארדי דולרים ומיליוני משרות לטובת כך", אמר.