פוקס ניוז. תסייע ל-CNN
פוקס ניוז. עוזרת ל-CNN | צילום: צילום מסך, חדשות

רשת פוקס ניוז הודיעה היום (רביעי) כי היא מצטרפת לרשת החדשות המתחרה, CNN, בעתירתה נגד הבית הלבן. CNN מתכוונת לעתור כנגד שלילת אישורי הכניסה של הכתב הבכיר ג'ים אקוסטה, שהרגיז את הנשיא טראמפ. "אישורי כניסה לעיתונאים לעולם לא יכולים להפוך לכלי נשק", הסבירו בפוקס את המהלך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבית הלבן הודיע על המהלך יום לאחר מסיבת העיתונאים שקיים הנשיא בתום בחירות האמצע - מסיבת עיתונאים במהלכה אקוסטה הרגיז את הנשיא עם שאלותיו ואף התעמת עמו. אקוסטה, המשמש הכתב הבכיר ביותר של רשת CNN בבית הלבן, התעקש לשאול את טראמפ שורה של שאלות, גם לאחר שהתבקש בפירוש לסיים את דבריו.

"CNN צריכה להתבייש בכך שהיא מעסיקה אותך. אתה אדם חצוף ונוראי", תקף טראמפ את העיתונאי, שהתעלם מהניסיון של הנשיא להשיב לשאלות של כתב אחר. לאחר מכן הוסיף כי הוא "פייק ניוז" ומוכיח שהתקשורת היא אכן אויב העם כפי שכבר האשים.

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס פרסמה הצהרה שבה כתבה כי ביטול אישור הכניסה לכתב הבכיר בוצע "בתגובה לשאלותיו המאתגרות במסיבת העיתונאים". בהמשך נטען כי תקף מתמחה בבית הלבן - אולם הסרטון שהפיץ הבית הלבן, כדי להוכיח כביכול את הטענה, הוכח כערוך בצורה מגמתית.

אקוסטה ניסה להיכנס אל הבית הלבן וכניסתו נמנעה על ידי אנשי השירות החשאי. "הרגע נדחתה כניסתי לבית הלבן", כתב בטוויטר זמן קצר לאחר מכן ופרסם סרטון שמוכיח שאישור הכניסה שלו אכן בוטל. "השירות החשאי הודיע לי שאני לא יכול להיכנס".

בתגובה למהלך החריג, כלי התקשורת המרכזיים בארה"ב גיבו את אקוסטה ואת רשת CNN. כתב הבית הלבן בניו יורק טיימס, פיטר בייקר, כתב: "זה משהו שאף פעם לא ראיתי מאז שהתחלתי לסקר את הבית הלבן ב-1996. נשיאים אחרים לא פחדו להישאל שאלות". איגוד הכתבים של הבית הלבן (WHCA) פרסם הודעה תקיפה שבה קרא לבטל לאלתר את איסור הכניסה, וכינו את הצעד של הממשל - "בלתי מקובל".