קנאביס רפואי (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

בשורה רעה לחובבי הקנאביס: מחקר חדש מאוניברסיטת דיוק שבצפון קרוליינה קובע ש-THC, החומר האקטיבי בצמח הקנאביס, עלול לפגוע בסיכוי של גברים להביא ילדים לעולם. על פי המחקר, שימוש קבוע בקנאביס עלול לגרום לשינוי ב-DNA של הזרע הגברי ולפגוע באיכותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ככל שהשימוש בקנאביס, הן למטרות רפואיות והן למטרות פנאי, הולך וצובר תאוצה בארצות הברית ובמדינות נוספות בעולם - המחקרים הרפואיים בתחום הולכים ומתרבים גם כן. גם בישראל מספר המטופלים המקבלים מרשם לקנאביס רפואי הולך וגדל.

מחקר אחד שבוצע על חולדות ומחקר נוסף שבוצע על 24 גברים קבע שהעישון משפיע ומשנה את מסלולי תאי הרבייה. למרות שהוכחה השפעה על תאי הרבייה, לא הוכח קשר או השפעה כלשהי על הצאצאים של המעשנים.

תאי זרע (אילוסטרציה) (צילום: Sky News‏, חדשות)
תאי זרע (אילוסטרציה) | צילום: Sky News‏, חדשות

"גילינו שההשפעה של קנאביס על גברים ועל יכולת ההתרבות שלהם - לא לגמרי אפסית", אמר פרופסור סקוט קולינס, ממובילי המחקר. "אנחנו עוד לא יודעים לגמרי מה המשמעות של זה, אבל העובדה היא שליותר גברים צעירים יש גישה לקנאביס, אנחנו צריכים לחשוב על זה".

לבסוף, החוקרים ממליצים לגברים ששוקלים יחד עם בנות זוגם להביא ילד לעולם, שלא לעשן קנאביס במשך 6 חודשים לפני תחילת הניסיונות. "אנחנו פשוט לא יודעים לקבוע באופן חד משמעי שלא תהיה השפעה על הדורות הבאים" אמרו החוקרים.