נמשכת חקירת היעלמותו של העיתונאי הסעודי בטורקיה: בארצות הברית דיווחו הבוקר (שישי) כי הטורקים הציגו לאמריקנים קלטות המתעדות את ביצוע הרצח ובהן אף נשמעות זעקותיו של העיתונאי ג'מאל חאשוקג'י.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל גובר הלחץ על סעודיה: המיליארדר הבריטי ריצ'רד ברנסון הודיע כי ישהה את כוונתו להשקיע בשורה של מיזמים במדינה ובהם תכניות לתיירות חלל, עד שיתקבל מידע חדש אודות גורלו של העיתונאי. בהודעה שפרסם הוא כתב כי אם אכן יתברר שריאד אחראית להתנקשות בעיתונאי, יהיו לכך השלכות ברורות על האופן שבו המערב עושה עסקים עם סעודיה.

המטוס ששימש עפ"י החשד את צוות החיסול (צילום: חדשות)
אחד המטוסים ששימש את החוליה | צילום: חדשות

הנשיא דונלד טראמפ אמר לפני יומיים כי הוא מדבר עם "בכירים ברמות הגבוהות ביותר" בערב הסעודית אודות היעלמות העיתונאי ג'אמל חאשוקג'י, ומעוניין שארה"ב "תרד לסוף הסוגיה". טראמפ הוסיף כי "זו סיטואציה גרועה", וציין כי ישמח להזמין את ארוסתו של חאשוקג'י לבית הלבן.

רגע ההימלטות של החוליה (צילום: חדשות)
רגע ההימלטות של החוליה | צילום: חדשות

בכירים במערכת הביטחון הטורקית הגיעו למסקנה כי חיסולו של חאשוקג'י בקונסוליה הסעודית באיסטנבול הוזמן בידי הדרגים הגבוהים בבית המלוכה הסעודי. על פי ההערכות, חאשוקג'י חוסל תוך שעתיים מהגיעו לקונסוליה בידי חוליית 15 סוכנים סעודים שביתרו את גופתו במסור עצמות.

עוד קודם לכן פרסם העיתון הטורקי "דיילי סבאח" את זהותם של 15 אזרחי סעודיה שחשודים ברצח העיתונאי. בכלי תקשורת נוספים במדינה פורסם תיעוד מקיף של חברי החוליה - מנחיתתם, דרך כניסתם לקונסוליה הסעודית באיסטנבול אחרי חאשוקג'י ועד ההימלטות שלהם מהמדינה.

העיתונאי הנרצח נכנס לשגרירות (צילום: וושינגטון פוסט, חדשות)
הצילום האחרון של חאשוקג'י | צילום: וושינגטון פוסט, חדשות

על פי דיווח ב"וושינגטון פוסט" לפני היעלמות העיתונאי הסעודי, שאף כתב בעיתון טורי דעה, סוכנות הביון האמריקנית יירטה תקשורת בין בכירים בערב הסעודית בדבר חטיפתו של חאשוקג'י. "הסעודים רצו לפתות את העיתונאי חזרה לארץ מולדתו על מנת לשים את ידיו עליו", אמר המקור המעורה בעניין לעיתון. לא ברור האם בכוונת השלטונות הסעודים לעצור אותו לחקירה, לרצוח אותו או אם בכוונת ארצות הברית היה להזהיר את העיתונאי.