העיתונאי הנרצח נכנס לשגרירות (צילום: וושינגטון פוסט, חדשות)
הצילום האחרון של חאשוקג'י ממצלמת האבטחה | צילום: וושינגטון פוסט, חדשות

התיעוד האחרון של העיתונאי הסעודי לפני שנעלם: כשבוע לאחר היעלמותו המסתורית של העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י, ה"וושינגטון פוסט" מפרסם תמונה ממצלמת אבטחה שבה הוא נראה נכנס לקונסוליה הסעודית באיסטנבול - שממנה לא יצא. המשטרה הטורקית טוענת שהעיתונאי נרצח בתוך הקונסוליה וגופתו הוצאה מהבניין, אך בסעודיה מכחישים בתוקף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

כרגע מסתמן כי המפתח לחקירת ההיעלמות עשוי להיות טמון בצילומים ממצלמות האבטחה, שממוקמות ברחובות הסמוכים לקונסוליה הסעודית באיסטנבול. לפחות 6 מצלמות במעגל סגור מוצבות באזור הכניסה לקונסוליה, והמשטרה הטורקית כבר לקחה את הצילומים מכמה מהן.

כשארוסתו הטורקית של חאשוקג'י, שהמתינה לו מחוץ לקונסוליה, תוחקרה לראשונה על ידי המשטרה, הציגו לה החוקרים את הצילומים ממצלמת האבטחה שבהם נראה העיתונאי נכנס פנימה. "זה הוא?" הם שאלו והארוסה אישרה, לאחר שזיהתה את הג'קט הכהה שלבש.

חאשוקג'י (צילום: CNN, חדשות)
העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י | צילום: CNN, חדשות

הארוסה, שמלווה בשני מאבטחים מאז המקרה, שחזרה את הרגעים האחרונים שבהם ראתה את חאשוקג'י לפני שנעלמו עקבותיו: "אני כבר לא מרגישה שאני חיה יותר. אני לא יכולה לישון, אני כבר לא אוכלת". הארוסה היא היחידה שראתה את העיתונאי נכנס לקונסוליה לפני שנעלם. היא אמרה שתחכה לו ליד הכניסה ורגע לפני שנכנס פנימה הוא ענה לה: "טוב יקירתי".

העיתונאי הסעודי נעדר מאז יום שלישי שעבר. הסיבה להגעתו לבניין השגרירות הייתה השלמת הליך הגירושים מאשתו הראשונה, על מנת שיוכל להינשא לבת זוגו הטורקית. בסעודיה דיווחו כי חאשוקג'י עזב את בניין השגרירות זמן קצר לאחר שביקר בה, אולם המשטרה הטורקית מסרה כי לא יצא מהבניין.

גורמים במשטרה הטורקית טענו כי העיתונאי נרצח במקום. "אנחנו מעריכים שהוא נרצח בקונסוליה של הממלכה באיסטנבול", סיפר אחד הגורמים. "אנחנו בטוחים שתכננו לרצוח אותו מראש, ושהגופה של חאשוקג'י הוצאה מבניין השגרירות".

בסעודיה ממשיכים להכחיש כי יש להם קשר להיעלמות ודיפלומטים מריאד אמרו כי "הדיווחים הם חסרי בסיס".