ההוריקן מייקל שפגע במהלך הלילה בחופי פלורידה נחלש הבוקר (חמישי) והוא מוגדר כעת כסופה טרופית. עם זאת, החזאים בארצות הברית עדיין מעריכים שהמערכת תגרום לגשמים כבדים בג'ורג'יה השכנה וקיים חשש משיטפונות. שני בני אדם נהרגו עד כה כתוצאה מהסופה ואלפים עדיין מנותקים מחשמל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים בארצות הברית, אחד ההרוגים הוא ילד בן 11 מג'ורג'יה שנהרג לאחר שעצם כלשהו נפל על הבית בו שהה. עם זאת, הפרטים המלאים עדיין לא ידועים מכיוון שכוחות ההצלה עוד לא הצליחו להגיע להריסות.

אתמול נהרג גבר בפלורידה לאחר שנפגע מעץ שהתעופף בשל הרוחות החזקות, שהגיעו למהירויות של יותר מ-200 קמ"ש. בינתיים הגדירו את הסופה כשלישית בעוצמתה אי פעם שפגעה בחופי ארצות הברית.

נזקי ההוריקן  בפלורידה (צילום: SKY NEWS, חדשות)
הצפות ברחבי פלורידה | צילום: SKY NEWS, חדשות

הסופה, שהכתה בחופי פלורידה כשהיא מוגדרת כהוריקן בדרגה 4, כבר נחלשה משמעותית, ומוגדרת כסופה טרופית. למרות הדיווח המעודד, בשעות האחרונות נרשמה האצה במהירות הרוחות והיא עדיין צפויה לגרום לנזקים רבים במדינות השכנות לפלורידה.

ההרס הרב שהותירה הסופה (צילום: AP, חדשות)
ההרס הרב שהותירה הסופה | צילום: AP, חדשות

תמונות ראשונות מאזור האסון חושפות את ההרס הרב שהותירה הסופה האימתנית בפלורידה. בין היתר נראים רחובות שלמים שהוצפו על ידי הגשמים העזים ועצים שנעקרו ישירות מהאדמה בשל הרוחות החזקות.

לפחות 7 נהרגו (צילום: AP, חדשות)
מנסים להגיע ללכודים | צילום: AP, חדשות

בשעה זו עדיין מאות אלפי בתי אב בפלורידה וג'ורג'יה עדיין מנותקים מחשמל. כוחות ההצלה עושים מאמצים רבים להגיע לתושבים רבים שאין להם כל דרך לצאת מביתם.

רשויות החיזוי בארצות הברית מעריכות כי בשעות הקרובות הסופה תגיע לג'ורגיה ולמדינות קרוליינה. על פי ההערכות הסופה תמשיך להוריד גשמים עזים ולגרום לרוחות חזקות. במרכז ההוריקן הלאומי אף פרסמו אזהרת טורנדו במספר מקומות לאורך הנתיב המוערך של הסופה.