הרשויות בקולומביה עצרו הלילה (בין ראשון לשני) 14 ישראלים בחשד לשידול קטינות לזנות, וחלקם אף בחשד לרצח, כך דיווחו כלי תקשורת במדינה הדרום אמריקנית. על פי התובע הכללי במדינה הישראלים ניהלו רשת סחר בנשים והציעו את שירותי המין של הקטינות בהן סרסרו לתיירים ישראלים. לצד מעצר הישראלים, נעצרו גם שני מקומיים בחשד שסייעו לחשודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים בתקשורת, את הרשת ניהל אזרח ישראלי בשם מור זוהר שקיבל על פי החשד מידע מסווג ממספר גורמים במשטרה הקולומביאנית שאפשר לו לנהל את מערך הזנות ללא הפרעת הרשויות. על פי התביעה, הרשת של הישראלים השתמשה במספר בתי מלון בכמה ערים מרכזיות במדינה בהן הציעו לתיירים ישראלים את שירותי המין הלא חוקיים.

מעצר החשודים בקולומביה
מעצר החשודים בקולומביה | צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות

לטענת התביעה הלקוחות המרכזיים היו אנשי עסקים ישראלים וחיילים משוחררים שזה עתה סיימו את שירותם הסדיר. על פי התביעה כל קטינה קיבלה בין 63 ל-126 דולרים למפגש. העצורים, כאמור חשודים לא רק בשידול קטינות לזנות אלא חלקם גם בחשד לרצח והלבנת כספים.

סמים שנתפסו ברשות החשודים
סמים שנתפסו ברשות החשודים | צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות

כל החשודים היו מבוקשים בידי האינטרפול בחשד לסרסור ושידול קטינים לזנות. בנוסף קיים חשד כי לרשת קשר לאיש העסקים ובעל רשת המלונות אסי בן מוש, כך על פי התקשורת הקולומביאנית. המעצרים התבצעו במספר מוקדים ברחבי המדינה בהם פעלה רשת הזנות. בבוגוטה הבירה נעצרו שני חשודים ישראלים וקולומביאנית, שני ישראלים נוספים והגורם במשטרה שסייע לרשת נעצרו בסנטה מרתה ומספר חשודים נוספים נעצרו בערים מדיין וקרטחנה.

במשטרת ישראל אומרים כי לא היו שותפים לחקירה ולמבצע המעצרים של החשודים הישראלים בקולומביה, וקיבלו עדכון מהמשטרה הקולומביאנית לאחר המעצרים. ככל הנראה מדובר בחקירה ממושכת של הרשויות בקולומביה.

משה נוסבאום השתתף בהכנת הידיעה