תומך בדאע"ש, החשוד בתכנון הפיגוע (צילום: CNN, חדשות)
תומך בדאע"ש, החשוד בתכנון הפיגוע | צילום: CNN, חדשות

סוכל פיגוע נגד מתפללים יהודים בבית כנסת בארה"ב: הרשויות במדינת אוהיו הודיעו אמש (שני) על מעצרו של דיימון ג'וזף בן ה-21 בחשד שתכנן פיגוע ירי בבית כנסת בעיר טולידו. החשוד נתפס בין היתר בעקבות פעילותו ברשת החברתית שבה הילל את הטבח בפיטסבורג והביע אהדה לדאע"ש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דיימון נעצר ביום שישי האחרון לאחר שניסה לרכוש רובים מסוכן סמוי של ה-FBI ועל פי החשד, תכנן להשתמש בהם לצורך ההתקפה על בית הכנסת. מכתב התביעה שהוגש נגדו עולה כי הוא הושפע מהטבח בבית הכנסת בפיטסבורג לפני כחודש וחצי, שבו נרצחו 11 מתפללים, ותומך של ארגון הטרור דאע"ש.

בית הכנסת שבו תכנן החשוד לפגוע (צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק, חדשות)
בית הכנסת שבו תכנן החשוד לפגוע | צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק, חדשות

ביום אירוע הטבח הנוראי בפיטסבורג כתב דיימון ברשת החברתית: "אני מעריץ את מה שהיורה עשה, אני רואה את עצמי מבצע את הפעולה הזאת אינשאללה. הם אפילו לא מצפים לכך באזור שלי".

בחקירה סמויה שניהל ה-FBI טען דיימון כי הוא מתכוון לבצע את הפיגוע בבית הכנסת בעיר טולידו, שעמוס במתפללים רבים ביום שבת לפי בדיקה שערך קודם לכן, ואף הצהיר כי בכוונתו להרוג רבים.

"אני מודה לרשויות על שסייעו בסיכול הפיגוע האכזרי שתוכנן", אמר דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק. "רק לפני חודש, במדינה הגובלת לאוהיו, התרחש האירוע האנטישמי הרצחני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. צריך להגביר כפל כפליים את המלחמה חסרת הפשרות בחיה האנטישמית שמרימה ראש. נמשיך להילחם באנטישמיות, באנטי ציונות ובטרור האכזרי שמנסה לגרום לנו לפחד להיות גאים בזהותנו".