נשיא ארה"ב, טראמפ (צילום: AP, חדשות)
טראמפ זועם. ארכיון | צילום: AP, חדשות

בחירות האמצע בארה"ב עדיין לא הגיעו לסופן - והמרוץ הצמוד בפלורידה עשוי להתהפך: מדינת פלורידה תקיים ספירה מחודשת וממוחשבת של הקולות במרוץ לסנאט ולתפקיד המושל. תוצאות הספירה מחדש במרוצים צפויה ביום חמישי. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שיגר ציוץ זועם מפריז וכתב: "מנסים לגנוב שני ניצחונות בחירות גדולים בפלורידה! אנחנו עוקבים מקרוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בארה"ב מעריכים שהערעורים על התוצאות עלולים לעכב את ההכרעה במרוצים החשובים. הדמוקרטים מקווים לניצחון של נלסון במרוץ לסנאט, באופן שיפגע ברוב הרפובליקני.

שתי ההתמודדויות בפלורידה משכו תשומת לב גדולה מאוד בארה"ב: במרוץ לסנאט המושל הרפובליקני ריק סקוט מוביל, לפני הספירה המחודשת, על יריבו הדמוקרטי ביל נלסון בכ-12.5 אלף קולות - שהם כ-0.15% בלבד. נלסון הוא המושל המכהן, והקרב העיקש בינו לבין סקוט עלה לכותרות עוד לפני תחילת ספירת הקולות.

ריק סקוט, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ריק סקוט, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

ריק סקוט האשים מפקחים דמוקרטים בשני מחוזות בהפרת חוקי הבחירות. גם נלסון הגיש בקשה לבית המשפט בטענה שקולות נפסלו בגלל סימני שאלה סביב החתימות של המצביעים. במרוץ לתפקיד המושל, הרפובלינקי רון דהסנטיס הוביל על הדמוקרטי אנדרו גילום בכ-33,700 קולות - שהם 0.41% בלבד מהקולות. גילום, שכבר הודיע על הפסדו בבחירות, ביטל את הכרזתו הקודמת והודיע שיחכה לתוצאות הספירה החוזרת.